• Uwaga Maturzyści!

     • Wymagania egzaminacyjne obowiązujące na egzaminie maturalnym w 2021 r., zniesienie obowiązku przystąpienia do egzaminu ustnego i egzaminu z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym, a także umożliwienie zmiany deklaracji przystąpienia do egzaminu maturalnego – to główne kwestie, które zawiera rozporządzenie podpisane dziś, 16 grudnia br., przez Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka.

      Więcej przeczytasz na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej kliknij tutaj.

      Wymagania egzaminacyjne dotyczące egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2020/2021 znajdziesz poniżej:

      Wymagania_egzamin_maturalny.pdf

     • Uwaga KONKURS!!!

     • Ogłaszamy konkurs na NOWE LOGO SZKOŁY.

      Szczegółowe informacje znajdziesz w regulaminie konkursu TUTAJ(5).pdf​​​​​​​ lub u koordynatorów p. Moniki Wolniakowskiej i p. Marcina Górskiego.

      Warunki udziału w Konkursie:

      1. Udział w Konkursie i podanie danych związanych z udziałem w nim są całkowicie dobrowolne.
      2. Zgłoszenie pracy konkursowej jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.
      3. Prace konkursowe należy przesyłać w terminie do dnia 29 stycznia 2021 roku na adres: CKZiU w Strzałkowie ul. Górna 12 lub przekazać osobiście lub przez koordynatora do sekretariatu szkoły.  
      4. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie dwie prace plastyczne. Prace powinny być wykonane samodzielnie, a zgłoszenie pracy musi wskazywać autora.
      5. W Konkursie wezmą udział tylko prace spełniające warunki wskazane w § 4 ust. 1 Regulaminu, nadesłane lub dostarczone do 29 stycznia 2021 r.
      6. Do pracy konkursowej powinny być załączone podpisane przez przedstawicieli ustawowych lub opiekunów prawnych uczestnika oświadczenia, których treść zawiera załącznik nr 2 i nr 3 do Regulaminu.

      Podczas oceny prac konkursowych komisja będzie brała pod uwagę:

      1. zgodność pracy z tematyką Konkursu,
      2. oryginalność i kreatywność w ujęciu tematu,
      3. sposób ujęcia tematu,
      4. walory artystyczne, m.in. kompozycja, kolorystyka, technika wykonania.

      Ogłoszenie wyników konkursu wraz z prezentacją najlepszych prac nastąpi do 26 lutego 2021 r. Informacja o terminie, miejscu i czasie ogłoszenia wyników Konkursu zostanie zamieszczona na stronie internetowej Organizatora.

      Zachęcamy Was do wzięcia udziału w Konkursie, czekają atrakcyjne nagrody:

      I miejsce – Tablet

      II miejsce – Słuchawki

      III miejsce – Power Bank


      Zapraszamy!!!


     • Harmonogram egzaminów zawodowych w sesji zimowej 2021

     • Poniżej znajdują się harmonogramy egzaminów zawodowych:

      egzaminy_pisemne_sesja_zimowa_2021.pdf

      egzaminy_praktyczne_sesja_zimowa_2021.pdf

       

      UWAGA!

      • Szczegółowy harmonogram egzaminów zawodowych znajduje się u wychowawców klas, opiekunów KKZ i p. U. Ławniczak.
      • Wszystkich zdających prosimy o przybycie na 1 godzinę przed rozpoczęciem egzaminu!
      • Każdy zdający powinien mieć przy sobie dokument tożsamości z aktualnym zdjęciem i okazać go przed wejściem do sali.
      • Do sali, zdający nie może wnieść żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.
      • Na etap pisemny i praktyczny egzaminu zawodowego, zdający jest zobowiązany przynieść ze sobą wyłącznie przybory do pisania - pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem oraz kalkulator prosty.   
      • Na etap praktyczny wymagany jest strój roboczy.                                      
     • Stypendium Prezesa Rady Ministrów

     • Prezes Rady Ministrów zatwierdził ostateczną listę kandydatów do stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2020/2021. W bieżącym roku szkolnym przyznano 10  takich stypendiów dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu słupeckiego. Wśród nagrodzonych znalazła się również uczennica naszej szkoły: Aleksandra Zywert z klasy II TŻ.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • OGŁOSZENIE BIBLIOTEKI

     • Lektury są bezpłatnie dostępne on-line oraz do pobrania w różnych formatach na następujących stronach:

      lektury.gov.pl

      wolnelektury.pl

       

      Ponadto informujemy, że biblioteka szkolna podczas nauczania zdalnego jest czynna:

      Wtorek    12.00 - 15.30

      Piątek        8.00 – 12.00

     • Biznesplan – jako dokument przynoszący sukces w prowadzeniu działalności gospodarczej” – spotkanie on-line

     • Dnia 05.11.2020r. doradca zawodowy p. Ewa Szczepaniak zorganizowała spotkanie dla klasy trzeciej Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotronikii pt. „Biznesplan – jako dokument przynoszący sukces w prowadzeniu działalności gospodarczej”. Spotkanie ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną i pracę zdalną uczniów odbyło się on-line. Przeprowadzone zostało przez p. Marcina Nowaka i p. Martynę Pietrygę z Młodzieżowego Centrum Kariery. Podczas spotkania uczniowie zostali zapoznani ze strukturą biznesplanu, każdy element biznesplanu został omówiony na przykładach. Uczniowie uczyli się jak krok po kroku zaplanować firmę, jak napisać biznesplan by był prosty, przejrzysty i zrozumiały. Młodzież została uświadomiona, że brak planu działania to prosta droga do porażki biznesowej. Zorganizowane spotkanie było bardzo owocne ze względu, że klasa która w nim uczestniczyła jest na etapie opracowywania biznesplanu dla własnego gospodarstwa rolnego.

     • KOMUNIKAT

     • W związku z komunikatem Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczącym zawieszenia zajęć praktycznych w okresie od 24 października do 8 listopada br. informujemy, iż w CKZiU w Strzałkowie zajęcia praktyczne prowadzone w szkole w sposób stacjonarny zostają zawieszone.

      Przez najbliższe 2 tygodnie wszystkie zajęcia będą odbywały się w trybie zdalnym.

     • Wycieczka do Wojsławic

     • 2 października 2020 r., wczesnym rankiem, uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu CKZiU w Strzałkowie wyruszyli na wycieczkę edukacyjną do Wrocławia i Wojsławic położonych 50 km na południe od Wrocławia i 2 km na wschód od Niemczy.

      W Wojsławicach zwiedzili Arboretum pełne menażerii drzew, różaneczników, liliowców i bukszpanów, które zostało uznane przez Polskie Towarzystwo Ogrodów Botanicznych za Kolekcję Narodową. Uczestników zachwycał malowniczy, jesienny krajobraz, a piękna pogoda zachęcała do spacerów alejami wypełnionymi różnorodnością kwiatów, krzewów i drzew. W ogrodzie dendrologicznym podziwiano Georetum, unikatową atrakcję turystyczno-dydaktyczną. W zabytkowym wyrobisku po kamieniołomie wszystkich zaintrygowały zgromadzone skały i minerały z Przedgórza Sudeckiego.

      W drugiej części wyprawy zaplanowano wizytę w ogrodzie japońskim we Wrocławiu. Tam młodzież miała możliwość zobaczenia i poznania rzadko spotykanych gatunków roślin, które są wykorzystywane do aranżacji ogrodów tematycznych.

      Umożliwienie bliskiego kontaktu z otaczającą przyrodą uwrażliwiło uczestników na jej piękno, a przede wszystkim wyzwoliło potrzebę jej ochrony.

      W ramach wyjazdu młodzież poszerzyła swoją wiedzę, wzmocniła nabyte umiejętności praktyczne, i pogłębiła więzi koleżeńskie.

      Organizatorzy wojaży i opiekunowie młodzieży to nauczyciele przedmiotów zawodowych Technikum Architektury Krajobrazu z CKZiU w Strzałkowie – p. Urszula Ławniczak i p.Monika Wolniakowska.

     • Spotkania z cyklu „Ciekawy człowiek”

     • 23 września okazał się doskonałym dniem na spacer uczniów kl.II technikum architektury krajobrazu z CKZiU w Strzałkowie oraz na nietypową lekcję w terenie. W to ciepłe, jesienne przedpołudnie młodzież spotkała się z bardzo ciekawym człowiekiem – panem Sebastianem Kopczyńskim ze Strzałkowa, który zaprosił ją do swojego prywatnego ogrodu. Ogród, choć niewielkich rozmiarów, kryje w sobie wiele uroku i aż ponad 90 gatunków roślin ozdobnych. „Oczkiem w głowie” pana Sebastiana okazuje się być inne oczko – wodne – w tym ogrodzie Zbiornik wodny powstawał przez 16 lat i z roku na rok był udoskonalany – metodą prób i błędów, jak dodaje właściciel. Szeroki na ok. 2 m, głęboki na 1,70 cm dzisiaj spełnia swoje funkcje: estetyczne i klimatyczne. W doskonałych warunkach żyją w nim ryby, raki oraz mnóstwo roślin wodnych. Pan Sebastian jest doskonałym obserwatorem przyrody i potrafi zauważyć wiele zależności występujących w środowisku. Jest miłośnikiem roślin, zarówno ozdobnych, jak i użytecznych. Eksperymentuje w hodowli i uprawie drzew miniaturowych, odpowiednio je przycinając i skarlając oraz uprawia gatunki roślin z nasion, zakupionych w lokalnych dyskontach, jak np. ulubioną odmianę papryki, jagody goji, fasolnik chiński czy arbuzy. Pan Sebastian to niesamowicie kreatywna osoba – przez ostatnie 4 miesiące własnoręcznie (przy niewielkim nakładzie finansowym) zbudowała z kartonu model statku pirackiego dla swojej córki.

      Lekcja na świeżym powietrzu okazała się dla młodych architektów natchnieniem do działania, bowiem już w drodze powrotnej do szkoły snuli oni plany na wprowadzenie zmian w sposobie formowania krzewów na terenach zielonych wokół szkoły.

      Pan Sebastian swoją osobą zainspirował młodych adeptów do ciekawych projektów. Okazał się prawdziwym człowiekiem z pasją. Pasja bowiem zawsze wiąże się z tworzeniem czegoś oraz wysiłkiem twórczym ze strony Pasjonata. Brawo Panie Sebastianie!

       

      Organizator spotkania z cyklu „Ciekawy człowiek”

      – Urszula Ławniczak, nauczyciel przedmiotów zawodowych

      w Technikum Architektury KrajobrazuW CKZiU w Strzałkowie.

     • Lekcja przedsiębiorczości z Rzecznikiem Praw Konsumenta

     • Dnia 30.09.2020r. w CKZiU w Strzałkowie p. Ewa Szczepaniak zorganizowała spotkanie dla uczniów klasy drugiej Technikum Architektury Krajobrazu i Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotronikii z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta, panią Magdaleną Żychowicz. Podczas spotkania, które miało miejsce na lekcji z podstaw przedsiębiorczości uczniowie poszerzali wiedzę i świadomość na temat praw i obowiązków konsumenta. Pani Rzecznik zapoznała uczniów z rodzajami umów konsumenckich, z reklamacją z tytułu rękojmi, gwarancji, z procedurami reklamacyjnymi oraz innymi praktycznymi poradami konsumenckimi. Wszystkie poruszane zagadnienia poparte były przykładami z życia.

     • Tytuł Mistrza Powiatu Słupeckiego w przełajowych biegach sztafetowych

     • W poniedziałek 28 września nasze dziewczyny z dużą przewagą nad innymi drużynami wywalczyły I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w przełajowych biegach sztafetowych. 

      Skład drużyny: Dominika Głuszkowska, Paulina Król, Zuzanna Pawlaczyk, Wiktoria Pawlaczyk, Małgorzata Machnikowska, Luiza Julkowska.

      Podopieczne p. Macieja Leżały uzyskały awans do finału wojewódzkiego.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Drodzy Rodzice!

     • Pandemia koronawirusa zdominowała 2020 rok. Powrót uczniów do szkoły stał się jednym z najczęściej podejmowanych tematów zarówno w mediach, jak i w środowisku. Musimy pamiętać, że przedmiotem naszej wspólnej troski jest i powinno być zdrowie uczniów i nas wszystkich. Starajmy się więc zapewnić sobie nawzajem bezpieczeństwo w możliwie jak najlepszy sposób. Niezależnie od indywidualnych przekonań, dostosujmy się do powszechnie przyjętych zasad oraz szczegółowych wytycznych, zawartych w regulaminie funkcjonowania szkoły w czasie epidemii.

      Szanowni Państwo, przypominajcie dzieciom o konieczności częstego mycia rąk zarówno w szkole, jak i w domu, zasłanianiu nosa i ust podczas kichania oraz zachowaniu dystansu społecznego (1,5 m), szczególnie w czasie przerw lekcyjnych. Nawykiem powinna stać się dezynfekcja rąk przy wchodzeniu do szkoły i wychodzeniu z niej (stanowisko do dezynfekcji znajduje się zaraz przy wejściu do budynku). Zgodnie z wytycznymi sanepidu, na terenie placówki, a zwłaszcza w czasie przerw śródlekcyjnych, obowiązuje nakaz noszenia maseczek lub przyłbic- dotyczy on zarówno nauczycieli, innych pracowników szkoły, jak i uczniów (także rodziców). Należy o tym pamiętać również poza szkołą, np. korzystając ze środków transportu publicznego. Każdy uczeń zobowiązany jest posiadać własne przybory i podręczniki szkolne, ponieważ nie wolno wymieniać się nimi między sobą (obowiązkiem rodziców jest zapewnienie dzieciom podręczników zgodnych z programem nauczania i zwrócenie uwagi na to, czy są one noszone do szkoły).

      Oczywistym jest, że w szkole powinni przebywać wyłącznie uczniowie (i nauczyciele) zdrowi i niemający kontaktu z osobami przebywającymi na kwarantannie czy w izolacji domowej; wszelkie sytuacje niepożądane powinny być zgłoszone do Dyrektora szkoły. Drodzy Rodzice, zachęcamy do bycia w stałym kontakcie ze szkołą i wspierania podejmowanych działań, które są podyktowane troską o dobro i bezpieczeństwo naszej młodzieży.

      Szczegółowe informacje znajdą państwo w zakładce dokumenty szkolne.

     • Uwaga! Zmiana godzin przerw między lekcjami.

     • Z dniem 2 września 2020 r. następuje zmiana godzin przerw międzylekcyjnych, w związku z tym zmienia się również rozkład zajęć lekcyjnych.

       

      1.    8.10 – 8.55

      2.    9.00 – 9.45

      3.    9.50 – 10.35

      4.    10.50 – 11.35

      5.    11.40 – 12.25

      6.    12.30 – 13.15

      7.    13.25 – 14.10

      8.    14.15 – 15.00

       

     • Uwaga!

     • Drodzy Uczniowie!

      Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się we wtorek 1 września 2020 r. o godz. 9.00 na hali sportowej.

      Proszę pamiętać o środkach bezpieczeństwa – zachowanie dystansu społecznego, maseczki, dezynfekcja rąk i korzystanie z własnego długopisu.