• W 100 - lecie niepodległości Polski

• Dnia 9 listopada 2018r.odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Akademia miała przypomnieć nam o tamtym okresie i wzbudzić refleksję. Uczniowie klasy II technikum zobrazowali sytuację polityczną kraju przed 1918 rokiem oraz walczący naród polski podczas 123 lat niewoli. Zaprezentowane zostały wiersze oraz pieśni patriotyczne.

W ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości szkoła włączyła się w akcję „Rekord dla Niepodległej” i o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy.

• Z wizytą w Wierzchosławicach w domu rodzinnym Wincentego WitosaZ wizytą w Wierzchosławicach w domu rodzinnym Wincentego Witosa

• 12 października br Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie obchodziło Dzień Edukacji oraz przywrócenie imienia Wincentego Witosa szkołom wchodzącym w skład centrum. Z tej okazji w szkole organizowane były różne konkursu m.in. historyczny dotyczący życia naszego patrona. Dla uczniów, którzy wykazali się najwyższą wiedzą oraz aktywnie uczestniczyli w wydarzeniach minionych uroczystości, została zorganizowana jednodniowa wycieczka do miasta rodzinnego Witosa – Wierzchosławic. 19 października sześć uczennic technikum wraz z opiekunami Agnieszką Rogalińską – Andrzejak oraz Moniką Wolniakowską odwiedziły dom rodzinny Witosa z 1814r., w którym spędził dzieciństwo. Następnie uczestnicy wyjazdu zwiedzili gospodarstwo wybudowane przez Witosa, w którym obecnie znajduje się muzeum poświęcone biografii bohatera. Po lekcji muzealnej przemieścili się na tarnowski Stary Rynek, gdzie na Ratuszu czekała na nas przewodnik.

Oprowadzono nas po zbrojowni rycerskiej i myśliwskiej z eksponatami z XVI wieku. Tam uczestniczyliśmy w kolejnej pasjonującej lekcji historii wczuwając się w role huzarów i hetmanów. Obejrzeliśmy Salę Rady i wysłuchaliśmy ciekawych opowieści z XVII wieku o sarmatyzmie w Polsce. Przysłowiową wisienką na torcie było wejście na 28 metrową gotycko-renesansową wieżę z XVIII wieku, skąd mieliśmy możliwość podziwiać malowniczą panoramę Tarnowa – wspominają uczestnicy wycieczki.

• Nadanie imienia szkołom wchodzącym w skład CKZiU

• 12 października br w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego miała miejsce uroczystość ponownego nadania szkole imienia jej wieloletniego patrona. Z tej okazji zorganizowany został uroczysty apel podczas, którego oficjalnie imię Wincentego Witosa wróciło do Rolnika. Wydarzenie połączono z Powiatowymi Obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Nauczycielom oraz dyrektorom wręczono nagrody i podziękowania za ich pracę. Uroczystość zakończyła część artystyczna przygotowana przez naszych uczniów przypominająca historię życia patrona.

• Turniej historyczny

• W dniu 08 października 2018 roku odbył się pierwszy interaktywny Turniej Historyczny „ Od utraty do uzyskania niepodległości” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych  w powiecie słupeckim.

Celem turnieju było upowszechnienie i utrwalenie wiedzy historycznej związanej z niepodległością Polski na terenie Powiatu Słupeckiego. W konkursie uczestniczyło po dziesięciu graczy z każdej szkoły. Gracze mieli trzydzieści  sekund na udzielenie odpowiedzi. Rozgrywka miała 21 rund.

W klasyfikacji indywidualnej na III miejscu uplasował się nasz reprezentant szkoły Krzysztof Gizelski z kl. IV TM, natomiast w klasyfikacji drużynowej szkoła zajęła  IV miejsce.

W pierwszej dziesiątce znaleźli się: Marcin Nowak, Klaudia Zauer, Aleksandra Kaźmierczak.