• UWAGA !!!

     • Rozpoczęła się rekrutacja uczniów i nauczycieli na kursy/szkolenia w ramach projektu "Akademia kompetencji zawodowych w Powiecie Słupeckim" na rok 2019.

      UCZNIOWIE:

      1. KURS OBSŁUGI WÓZKA WIDŁOWEGO

      2. KURS BARMAŃSKI

      3. KURS KELNERSKI

      4. KURS AGROTRONIKA

       

      NAUCZYCIELE:

      1. KURS KOSZTORYSOWANIA

      2. KURS BARMAŃSKI I STOPNIA

      3. KURS BARISTY

      4. KURS AGROTRONIKA

      5. KURS ZARZĄDZANIA TERENAMI ZIELENI

       

      Dokumenty rekrutacyjne można pobrać od specjalisty ds.rozwoju kariery p. Ewy Szczepaniak lub ze strony CKZiU w Strzałkowie w zakładce AKADEMIA KOMPETENCJI.

      Wypełnione dokumenty należy złożyć u p. Ewy Szczepaniak w celu dalszej rekrutacji.

     • Wyjazd na Poznański Salon Maturzystów Perspektywy 2019

     • Dnia 23.09.2019 r. uczniowie klas czwartych – IV TM, IV TB, IV TŻ, IV TA po raz kolejny uczestniczyli w „Poznańskim Salonie Maturzystów 2019”, który odbył się na Politechnice Poznańskiej w Centrum Wykładowo – Konferencyjnym. Podczas wyjazdu młodzież uczestniczyła w wykładach prowadzonych przez ekspertów z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Tematem wykładów były egzaminy maturalne dotyczące zarówno przedmiotów obowiązkowych jak i przedmiotów dodatkowych. Ponadto młodzież zapoznała się z ofertami studiów przedstawianych przez uczelnie wyższe z całego kraju. Uczniowie zapoznawali się z zasadami rekrutacji, kierunkami na poszczególnych uczelniach oraz warunkami studiowania. Można było rozmawiać z przedstawicielami uczelni a także bezpośrednio ze studentami. Każda uczelnia wyższa miała przygotowane materiały i prospekty dla uczniów a dla opiekunów „pakiet materiałów”. Wyjazd zorganizowany był przez doradcę zawodowego Panią Ewę Szczepaniak we współpracy z pedagogiem szkoły Panią Dorotę Markuszewską. Opiekunem podczas wyjazdu była również Pani Joanna Wawrzon.

     • Zbieramy nakrętki dla Justynki

     • Nasza szkoła przyłącza się do akcji zbierania nakrętek plastikowych, zarówno z butelek po wodzie mineralnej i innych napojach, jak i ze środków czystości i kosmetyków. Zachęcamy uczniów wszystkich klas do włączenia się w to przedsięwzięcie.

      Dla Ciebie może to być tylko "kawałek plastiku", który razem z całą butelką ląduje w koszu, dla mnie to szansa na realizację marzeń.


      A może już słyszałeś o tej akcji?
      Już raz nam się udało! Dzięki Waszej nieocenionej pomocy udało nam się zakupić nową rikszę dla mnie. Przyjrzyjcie się uważnie zdjęciu, zostało zrobione podczas mojej pierwszej przejażdżki nową rikszą. Czy widzisz to szczęście na mojej twarzy?
      Zbieranie nakrętek nic nie kosztuje, a może wiele zdziałać. Pamiętajcie o tym kochani!

      Mamy konkretny cel, na który przeznaczymy pieniądze pozyskane ze zbiórki. Tym razem zbieramy na podnośnik, który oszczędzi plecy rodziców Justki. Nasz poprzedni padł śmiercią naturalną i chwilowo każda kąpiel Justynki oznacza dźwiganie dla rodziców, którzy mimo młodego wieku mają już z tym problemy. Dlatego zbieramy dalej!
      Udostępniajcie Nasze posty, zachęcajcie znajomych do zbiórki. KAŻDA NAKRĘTKA MA ZNACZENIE!


      Justynka Wachowska urodziła się w 1998 roku. Mając zaledwie trzy miesiące zachorowała na wirusowe zapalenie mózgu, co pozostawiło na jej zdrowiu trwałe ślady: niedowład spastyczny lewostronny, padaczkę oraz upośledzenie umysłowe w stopniu głębokim. Wymaga całodobowej opieki.

     • Nagroda Starosty Słupeckiego dla Honoraty Wyderkiewicz

     • W dniu rozpoczęcia roku szkolnego Pani Elżbieta Kordylewska - Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Słupcy wręczyła nagrodę Starosty Słupeckiego uczennicy kl. IV TŻ Honoracie Wyderkiewicz. Gratulujemy!!!

     • Spotkanie w strzałkowskiej winnicy

     • Słuchacze z kwalifikacyjnych kursów zawodowych kierunek „Sporządzanie potraw i napojów” spotkali się w niedzielny poranek z Panem Piotrem Pankiem, założycielem pierwszej winnicy w naszej okolicy. Pan Piotr pasjonuje się już od 14 lat uprawą winorośli i produkcją wina. Jego hobby jest bardzo czasochłonne, a Pan Piotr poświęca mu każda wolną chwilę. Cechą szczególną dla tej winnicy jest stosowanie tylko i wyłącznie naturalnych metod bez użycia środków chemicznych. Winnica „Przymierze” produkuje każdego roku wina białe, różowe i czerwone. Warto zaznaczyć, że wina Pana Panka mają już na swoim koncie pierwsze poważne sukcesy, zdobywając medale na prestiżowych konkursach winiarskich. Ponadto Pan Piotr wytwarza również nalewki i syropy. Słuchacze z naszej szkoły mieli okazję poznać cały proces produkcji win od wyboru sadzonek po butelkowanie. Po części wykładowej wszyscy uczestnicy spotkania mogli spróbować win różnego rodzaju oraz poznać sztukę serwowania tego niezwykłego trunku. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem przyglądali się maszynom i narzędziom służącym do uprawy winorośli, poznali choroby i pasożyty, które najczęściej dotykają sadzonek oraz zrozumieli niełatwy proces symbiozy człowieka z naturą.

      Pomysłodawcą spotkania w winnicy była Pani Jolanta Swat, nauczycielka przedmiotów zawodowych.

     • Wycieczka do Energylandii

     • 31 maja uczniowie klasy I TM/TTŻ i III TZ/TTŻ byli na wycieczce z okazji Dnia Dziecka w Energylandii. Energylandia to największy w Polsce Rodzinny Park Rozrywki mieszczący się w Zatorzu na powierzchni 30ha. Uczniowie korzystali przez cały dzień z wielu atrakcji m.in.: zjazd największą kolejką HYPERION, MAYAN, Formułą, Space Booster, Aztec Swing oraz z termów.  Wszyscy wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.Miłą niespodzianką dla uczniów był darmowy bon na jedzenie oraz słodkości.

      Opiekunami podczas wycieczki były p. Dorota Markuszewska oraz p. Jolanta Swat.

     • Jacek Pałkiewicz w Strzałkowie

     • Stowarzyszenie “Razem” działające przy CKZiU Strzałkowo zorganizowało we współpracy z SUTW spotkanie ze znanym podróżnikiem Jackiem Pałkiewiczem.

      Znany podróżnik i dziennikarz odwiedził Strzałkowo, żeby opowidzieć o swojej pasji, jaką są podróże po całym świecie. Pałkiewicz jest niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie survivalu i podróży oraz autorem ponad 40 książek podróżniczych, które mieszczą się w kanonie książek, których nie wypada nie znać. Jednym z jego największych osiągnięć podróżniczych było odkrycie źródeł Amazonki, najdłuższej rzeki świata.

      Na widowni oprócz słuchaczy SUTW była również młodzież z CKZiU oraz na zaproszenie SUTW uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Piotrowicach, która niebawem otrzyma imię Polskich Podróżników i Zdobywców.

      Po krótkim filmie autorskim wprowadzającym w tematykę wykładu, Jacek Pałkiewicz opowiedział o swoim życiu z pasją do podróży, survivalu i pracy reporterskiej. Całe spotkanie było bogato ilustrownane wspaniałymi zdjęciami z podróży.

      Po spotkaniu była możliwość zadawania pytań podróżnikowi  oraz zakupu książek jego autorstwa.

      Spotkanie cieszyło się wielkim zainteresowaniem, a Stowarzyszenie “Razem” myśli już o zaproszeniu następnego niezwykłego gościa.

      Pomysłodawcą wydarzenia był Marcin Górski, nauczyciel z CKZiU Strzałkowo.

     • „Kreatywne warsztaty lodowe Ice Cream Schöller” dla uczniów Technikum Technologii Żywności

     • To już drugi raz, gdy uczniowie klas technikum Technologii Żywności biorą udział w realizacji projektu „Kreatywne warsztaty lodowe z Schöller Ice Cream” organizowanego przez Klub Szefów Kuchni oraz Zespół Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie we współpracy z producentem lodów Schöller Ice Cream. II edycja projektu edukacyjnego podobnie jak pierwsza zeszłoroczna odbywa się pod hasłem: „Kreuj desery lodowe!”. W tym roku szkolnym w projekt zaangażowali się uczniowie klasy I Technikum Technologii Żywności. Nasi uczniowie bardzo chętnie zgłosili chęć uczestniczenia w tegoroczną edycji, która nie tylko pozwoli na rozwijanie ich pasji kulinarnych, ale również pozwala na poszerzanie swoich gastronomicznych zainteresowań w zakresie komponowania deserów lodowych na bazie lodów Schöller o różnych smakach. Młodzież bardzo kreatywnie podchodzi do tematu i na zajęciach przygotowuje desery z fantazją smakową i dekoracyjną. Organizator zapewnia uczniom różne smaki lodów jako bazę do wykonywania deserów oraz każdy uczestnik warsztatów otrzymał firmowe koszulki i fartuszki od firmy Schöller. Akcja trwa od 2 stycznia do 14 czerwca 2019 roku, a uczniowie co miesiąc podchodzą z ochotą do sporządzania kreatywnych i ciekawych deserów lodowych. Wszystkie wykonane desery opiekun, w osobie nauczyciela pani Jolanty Swat, wysyła z opisem wykonania. Najbardziej kreatywni uczniowie w ocenie jury będą mieli okazję wziąć udział w Sweet Targach w Katowicach lub w Targach Expo Sweet w Warszawie. Dodatkowo uczniowie nagrodzeni otrzymają 1000 zł nagrody pieniężnej. Cieszymy się, że możemy jako szkoła uczestniczyć w takich warsztatach pozwalając uczniom rozwijać się, kreować swój gust smakowy i dekoracyjny, i oczywiście liczymy na wysokie noty jury i nagrody dla najzdolniejszych, których wśród naszych uczniów nie brakuje .

     • Eliminacje okręgowe XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

     • 12 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni odbyły się eliminacje XLIII Okręgowej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego reprezentowali uczniowie, którzy zostali wyłonienie z etapy szkolnego w następujących blokach tematycznych: gastronomia - Honorata Wyderkiewicz z klasy III TŻ, architektura krajobrazy – Aleksandra Kaźmierczak z klasy IV TA oraz mechanizacja rolnictwa – Krystian Lisiecki z klasy IV TM. Olimpiada sprawdzała wiedzę w dwóch formach: pisemnej (test składający się z 60 pytań) oraz praktycznej – 3 zadania, za które maksymalnie można było zdobyć 60 punktów. Za całość można było uzyskać 120 punktów. Nasi uczniowie, choć nie zakwalifikowali się do eliminacji centralnych, otrzymali dość wysoką ilość punktów zajmując następujące miejsca w swoich blokach tematycznych: Honorata Wyderkiewicz – 76,5 punktów i XIV miejsce, Aleksandra Kaźmierczak – 80 punktów IX miejsce , Krystian Lisiecki – 80 punktów IX miejsce . Uczniom i ich opiekunom gratulujemy uzyskanych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów!

     • Warsztaty językowe w PWSZ Konin

     • Nasi maturzyści odwiedzili Państwową Wyższą Szkołę Zawodowa w Koninie, aby wziąć udział w warsztatach językowych zorganizowanych przez Wydział Filologiczny PWSZ Konin. Uczelnia realizuje projekt „Akademia Młodego Studenta”. Ideą projektu jest rozwijanie u dzieci i młodzieży postaw twórczych, popularyzacja edukacji i wzbudzanie zainteresowania zagadnieniami naukowymi. Uczniowie ostatnich klas wysłuchali wykładu pt.: „Pokonać lęk językowy” Pani dr Joanny Chojnackiej - Gaertner, a następnie brali udział w zabawach i quizach językowych prowadzonych przez studentki germanistyki. Na zakończenie zajęć wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe certyfikaty.

      Opiekunami wyjazdu był Pan Tomasz Lubański oraz Pan Marcin Górski.

     • Niezwykła lekcja historii

     • Stowarzyszenie „Razem” działające przy CKZiU Strzałkowo zorganizowało wycieczkę do Oświęcimia, która odbyła się 5 kwietnia 2019 r. W czasie wyjazdu uczniowie mogli poznać historię KL Auschwitz - Birkenau - miejsce pamięci i muzeum Auschwitz – Birkenau były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady. Dwudziestu uczestników wyjazdu zwiedziło wraz z przewodnikiem blok Auschwitz 1 oraz były obóz we wsi Brzezinka. Obóz koncentracyjny Auschwitz (1940-1945) był jednym z czterech hitlerowskich obozów koncentracyjnych założonych na okupowanych ziemiach polskich (oprócz tego obozu powstały obozy koncentracyjne na Majdanku, w Warszawie i Płaszowie) wchodzącym w skład przedwojennego terytorium państwa polskiego, był największym hitlerowskim obozem koncentracyjnym, czyli miejscem stopniowego wyniszczania więźniów i równocześnie największym ośrodkiem natychmiastowej, bezpośredniej zagłady Żydów.

      Wszyscy uczestnicy zwiedzali w ciszy i zadumie to niezwykłe miejsce na mapie historii ludobójstwa XX wieku. Uczniowie stwierdzili jednogłośnie, że była to niezwykła lekcja historii…

      Wyjazd został zorganizowany oraz współfinansowany przez Stowarzyszenie „Razem”. Opiekunami wyjazdu byli Pani Agnieszka Andrzejak oraz Pan Marcin Górski.

     • WAGARY Z PRZYRODĄ

     • 21 marca to nie tylko pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale również ulubiony dzień w roku szkolnym prawie każdego ucznia! W tym dniu część uczniów postanawia zrobić tzw. wagary. Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie wzięli udział w przygotowanych na Wydziale Rolnictwa i Bioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu niecodziennych zajęciach pt. „Wagary z przyrodą”. Zajęcia te były prowadzone przez pracowników, doktorantów i studentów Wydziału w formie warsztatów, pokazów oraz krótkich prezentacji. Młodzież CKZiU, w szczególności członkowie Szkolnego Koła Ligii Ochrony Przyrody, zapoznała się z tematyką dydaktyczną i badawczą realizowaną na wspomnianych Wydziałach. Udział w „Wagarach z przyrodą” był ciekawą alternatywą dla uczniów, umożliwiającą wspólne spędzenie pierwszego dnia wiosny. Ponadto, być może, stał się jedną z okazji ułatwiających młodzieży podjęcie decyzji co do swojej przyszłości. Każdy bowiem miał okazję osobiście przekonać się o tym, jak ważne problemy związane z codziennym życiem rozwiązują pracownicy i studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

      Wagarowiczom towarzyszyli nauczyciele – panie Monika Wolniakowska i Karolina Kubacka-Jaśkowiak oraz opiekun SK LOP – p. Urszula Ławniczak.