• Lekcja przedsiębiorczości z Rzecznikiem Praw Konsumenta

     • W dniu 05.12.2019r. uczniowie klas pierwszych mieli ciekawe spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta, panią Magdaleną Żychowicz.

      Podczas spotkania, które odbyło się na lekcji z podstaw przedsiębiorczości uczniowie poszerzali wiedzę i świadomość na temat praw i obowiązków konsumenta. Pani Rzecznik zapoznała uczniów rodzajami umów konsumenckich, z reklamacją z tytułu rękojmi, gwarancji, z procedurami reklamacyjnymi oraz innymi praktycznymi poradami konsumenckimi. Wszystkie poruszane zagadnienia poparte były przykładami z życia.

      Organizatorem spotkania była p. Ewa Szczepaniak

     • Akcja "Komórkomania", czyli rejestracja dawców szpiku

     • Już po raz trzeci w naszej szkole będzie miała miejsce akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku w ramach projektu #KOMÓRKOMANIA. Zapraszamy osoby pełnoletnie, które chcą się zarejestrować we wtorek 10 grudnia do hali sportowej!!! Zaczynamy o godz. 8:30!

     • Warsztaty „Mój sukces w prowadzeniu działalności gospodarczej – czyli jak właściwie sporządzić biznesplan"

     • 25.11.2019r. doradca zawodowy p. Ewa Szczepaniak zorganizowała warsztaty dla klas maturalnych pt. „ Mój sukces w prowadzeniu działalności gospodarczej – czyli jak właściwie sporządzić biznesplan”, które przeprowadziła p. Martyna Pietryga z Młodzieżowego Centrum Kariery w Słupcy. Podczas spotkania uczniowie zostali zapoznani ze strukturą biznesplanu, każdy element biznesplanu został omówiony na przykładach. Uczniowie uczyli się jak krok po kroku zaplanować firmę, jak napisać biznesplan by był prosty, przejrzysty i zrozumiały. Młodzież została uświadomiona, że brak planu działania to prosta droga do porażki biznesowej.

     • Spektakl profilaktyczny "Wygrać siebie"

     • W piątek 22 listopada odbył się spektakl profilaktyczny pt. "Wygrać siebie", który przedstawili aktorzy ze sceny "Kurtyna" z Krakowa. Przedstawienie poruszało zagadnienia problemów dotyczacych młodych ludzi takich jak: zażywanie narkotyków, odurzanie się, problemy w rodzinie, brak akceptacji w środowisku szkolnym, hejt, a przede wszystkim depresja wśród młodzieży, gdzie i kto może pomóc w sytuacjach trudnych. Po spektaklu odbyła się prelekcja i dyskusja. W przedstawieniu uczestniczyła młodzież z klas: I TAP, I TAG, I TTŻ, II TTŻ/TM, III TA/TM, IV TTŻ/TA.

      Przedstawienie odbyło się na zaproszenie pedagoga Doroty Markuszewskiej i zostalo sfinansowane dzięki współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strzałkowie.

     • Szkolna Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS

     • W tym tygodniu odbyła się Szkolna Olimpiada wiedzy o HIV/AIDS. Młodzież z klas pierwszych w czasie lekcji Wychowanie do życia w rodzinie oraz Zajęć z wychowawcą została zapoznana z treściami dotyczącymi tego zagadnienia, a potem przystąpiła do rozwiązania testu. Ogółem, zadania testowe rozwiązało 85 uczniów, z czego 11 uzyskując największą ilość punktów zakwalifikowało się do drugiego etapu.

      Etap II Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS był dużo trudniejszy, a awans na etap powiatowy, który odbędzie się 27.11.2019 r. wywalczyły: Elżbieta Miłos z klasy I TAG oraz Natalia Szykowna z klasy I TTŻ.

      Życzymy im powodzenia!

      Olimpiadę przeprowadziła pedagog szkolny p. Dorota Markuszewska

     • II miejsce na Mistrzostwach Rejonu Konińskiego w Piłce Ręcznej Chłopców

     • W czwartek 14 listopada szczypiorniści z naszej szkoły brali udział w zawodach rejonowych w Koninie. Drużyna p. Macieja Leżały wyszła z grupy z kompletem punktów i zwycięstw, pokonując III LO w Koninie 10:6 oraz LO w Kole 7:6. W półfinale zwyciężyli z LO w Turku 9:6, a w finale ulegli ZSGE w Koninie 4:11 - uzyskując wicemistrzostwo Rejonu Konińskiego w Piłce Ręcznej!!!

      Gratulujemy sukcesu oraz dziękujemy wszystkim zawodnikom oraz trenerowi za ogromnym trud i wolę walki!

     • Planowanie ścieżki edukacyjno – zawodowej oraz kwalifikacje i kompetencje zawodowe kluczem do sukcesu na rynku pracy

     • Dnia 14.11.2019r. doradca zawodowy p. Ewa Szczepaniak zorganizowała spotkanie z p. Anną Koziarską z Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego z Konina pt. „Planowanie ścieżki edukacyjno – zawodowej oraz kwalifikacje i kompetencje zawodowe kluczem do sukcesu na rynku pracy”. W spotkaniu uczestniczyła młodzież klas pierwszych i klasa trzecia. Celem spotkania było uświadomienie uczniom potrzebę ciągłego uczenia się. Uczniowie poznali różnice pomiędzy kompetencjami zawodowymi a kwalifikacjami zawodowymi, zrozumieli że sukces na rynku można odnieść poprzez podnoszenie swoich kwalifikacji. Pni Anna Koziarska zwróciła uwagę na świadome planowanie ścieżki edukacyjno – zawodowej, młodzież poznała wyznaczanie celów zawodowych metodą SMART.

     • Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego w Piłce Ręcznej Chłopców

     • W piątek 8 listopada w strzałkowskiej hali sportowej odbyły się Zawody Mistrzostw Powiatu Słupeckiego w Piłce Ręcznej Chłopców – Licealiada 2019/2020. Reprezentacja naszej szkoły została Mistrzem Powiatu w Piłce Ręcznej uzyskując awans do finału rejonowego.

      Skład drużyny: Jakub Karpiński, Konrad Kusiak, Tobiasz Ostrowski, Bartosz Ptaszyński, Dominik Wiśniewski, Tobiasz Wyrozumialski, Oskar Zawodny, Adrian Garstka, Rafał Gurgas

      Trener: Maciej Leżała

       

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

     • VII Okolicznościowy Bieg z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

     • Już po raz siódmy odbył się bieg patriotyczny z okazji święta Odzyskania Niepodległości. I tym razem, również nasza szkoła wzięła w nim udział. Uczniowie wraz z nauczycielami – p. Katarzyną Świątek i p. Urszulą Ławniczak pobiegli ze szkoły z biało - czerwoną flagą w ręku na Miejsce Pamięci na Łężcu, aby uczcić ten wyjątkowy dzień. Na miejscu nastąpiła chwila refleksji i modlitwy w obecności Duszpasterza Młodzieży – księdza Macieja Sławińskiego. Symbolicznego zerwania łańcucha (symbolu dawnej granicy), dokonali nauczyciele szkół ze Słupcy i Strzałkowa, a młodzież złożyła znicz pod pomnikiem upamiętniającym 90. rocznicę odzyskania niepodległości. Wszyscy uczestnicy tej patriotycznej inicjatywy otrzymali od Dyrektora MOSiR – Pani Beaty Nadgrodkiewicz dyplomy i statuetki za udział w uroczystości. Zapraszamy do fotorelacji oraz filmu zamieszczonego pod linkiem.

     • Dzień Niepodległości

     • Święto odzyskania Niepodległości przez Polskę uczciła cała społeczność szkolna śpiewając wspólnie „Mazurek Dąbrowskiego” podczas uroczystego apelu przygotowanego przez uczniów klasy I technikum architektury krajobrazu i technikum mechanizacji rolnictwa. Przedstawienie oprócz krótkiej lekcji historii podkreśliło problemy współczesnego młodego pokolenia: brak miłości, brak wzajemnego zrozumienia, przyjaźni i wychowywania, brak szacunku do tradycji i kultury. Młodzi aktorzy swoim apelem zwrócili uwagę, że los Polski leży tylko w naszych rękach - zmieniając siebie i swoje wady zmienimy świat. Refleksja pozostanie na długo w pamięci widzów, którzy nagrodzili pierwszaków gromkimi brawami.

      Apel przygotowały z uczniami wychowawczyni Monika Wolniakowska oraz nauczyciel historii Agnieszka Rogalińska – Andrzejak.

       

     • Październik - miesiącem profilaktyki raka piersi

     • Rak piersi jest chorobą występującą w Polsce i na całym świecie bardzo często i zbiera coraz większe żniwa, tylko świadomość i profilaktyka może uratować wiele istnień. Wczesne wykrycie daje szanse na 100% wyzdrowienie.

      28.10.2019 r. w naszej szkole odbyła się realizacja programu profilaktycznego „Wybierz życie – pierwszy krok”. W klasach pierwszych na zajęciach z wychowawcą i wychowania do życia w rodzinie, Pani pielęgniarka Dorota Kowalska przeprowadziła lekcje teoretyczne z budowy piersi oraz wygłosiła prelekcję dlaczego tak ważna jest profilaktyka raka piersi. W czasie przerw międzylekcyjnych uczniowie mogli nauczyć się praktycznie jak należy wykonywać samobadanie i wykryć zmiany w fantomach piersi. Uczniowie i uczennice na początku podchodzili do nauki badania protezy piersi lekko zawstydzeni, jednak pokonali opory i wykazali się dużym zaangażowaniem.

      Całość akcji „Badajmy się i nie bójmy się dotyku” przygotowała pedagog szkoły Pani Dorota Markuszewska.

     • Szkoła pamięta

     • W ramach akcji „Szkoła pamięta” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej uwrażliwiając młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych i o bohaterach walczących o wolność, uczniowie kl.III TM i TA wraz z opiekunami odwiedzili bezimienne i zapomniane mogiły.

     • Spotkanie z przedstawicielami Policji

     • W środę, 23 października z inicjatywy pedagoga szkolnego p. Doroty Markuszewskiej młodzież z pierwszych klas odbyła spotkanie z przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji w Słupcy - sierż. sztab. p. Joanną Wolińską oraz sierż. sztab. p. Marcinem Dębowskim. Na spotkaniu poruszane były tematy związane z używaniem narkotyków i dopalaczy. Uczniowie mogli dowiedzieć się jaką odpowiedzialność wobec istniejącego prawa mają nieletni.

     • Szkolenie z edukacji prawnej

     • W środę, 23 października 2019 r. uczennice kl. IV TŻ wzięły udział w szkoleniu w ramach ,,Edukacji prawnej” zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Słupcy. W czasie szkolenia mogły poznać przepisy dotyczące zatrudnienia młodocianych, pierwszej pracy, sporządzania testamentu oraz gdzie szukać pomocy w razie agresji i przemocy. Młodzież wyszła ze szkolenia bardzo zadowolona i chętna do wzięcia udziału, jeżeli takie pojawią się możliwości, jeszcze nie jeden raz. Opiekunem była pedagog szkolny p. Dorota Markuszewska.

     • Warsztaty „Blokady komunikacyjne”

     •  

      Umiejętność komunikowania się ma ogromne znaczenie w życiu prywatnym oraz zawodowym każdego człowieka. Sposób nawiązywania kontaktów, prowadzenie rozmów, treść przesyłanych komunikatów, a także to, jak się te komunikaty przyjmuje, w dużym stopniu decyduje o życiowych sukcesach lub porażkach. Co zatem zrobić, aby komunikować się skutecznie, by podczas komunikacji nie powstawały blokady komunikacyjne? Na te pytania i wiele jeszcze innych dała odpowiedź Pani Agnieszka Narożna z Poradni Pedagogiczno – Psychologicznej w Słupcy, prowadząc warsztaty dotyczące blokad komunikacyjnych, które odbyły się 23 października 2019 r. Warsztaty zorganizowane były przez doradcę zawodowego p. Ewę Szczepaniak, a uczestniczyli w nich uczniowie klas: II Technikum Technologii Żywności i II Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki.

     • Do Wojska, MARSZ!

     • Wczoraj – 22.10.2019 r. gościliśmy w naszej szkole mjr Sylwina Donarta - Szefa Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Koninie. Oficer przedstawił zadania Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, opowiedział o kwalifikacji wojskowej i zapoznał nas z zasadami naboru do służby zawodowej oraz Wojsk Obrony Terytorialnej. Spotkania w szkołach ponadpodstawowych to jeden z elementów projektu „Szkolenie strzeleckie młodzieży” realizowanego przez Stowarzyszenie "Z Wiatrem i pod Wiatr". Środki na ten cel pozyskano w ramach Otwartego Konkursu Ofert na realizację zadań publicznych, ogłoszonego przez Ministra Obrony Narodowej. Osobą odpowiedzialną za realizację projektu z ramienia Stowarzyszenia jest instruktor strzelectwa Karol Biadasz.

     • Happening ekologiczny

     • 14 listopada przypada Dzień Czystego Powietrza, dlatego młodzież naszej szkoły wraz z opiekunem Szkolnego Koła LOP – Urszulą Ławniczak, wzięła dział w warsztatach i happeningu ekologicznym. Impreza ta rozgrywała się na placu targowym w Słupcy, a organizatorem tak ważnej akcji był Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Słupcy wraz z Fundacją Ekologiczną ARKA. Więcej informacji na temat tej akcji znajdziecie w poniższym linku. Zapraszamy również do obejrzenia filmu :)

     • Bezpłatne szkolenie ZUS

     • Bezpłatne szkolenie ZUS w siedzibie Powiatowej Straży Pożarnej w Słupcy

      15 listopada 2019 r. o godzinie 10:00

       

      Temat szkolenia: „Zasiłek chorobowy - warunki nabycia prawa do zasiłku, wymagane dokumenty, ustalenie podstawy wymiaru zasiłku”.

       

      Podczas szkolenia wyjaśnimy Państwu, między innymi:

      • jak prawidłowo ustalać wymiar zasiłków,

      • jakie dokumenty należy przedłożyć, aby ubiegać się o zasiłek,

      • kiedy nie przysługuje zasiłek,

      • jaka jest wysokość zasiłku i okres wypłaty zasiłku.

      Zapisy na szkolenia przyjmujemy na adres e-mail: Poznan2-Sekretariat-2@zus.pl

       

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Do jednych z najbardziej uroczystych dni w szkole należy Dzień Edukacji Narodowej, święto szkolnej wspólnoty – uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. 14 października to święto, które upamiętnia założenie przez ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego instytucji zwaną Komisją Edukacji Narodowej. Był to centralny organ władzy oświatowej, zależny tylko od króla i Sejmu, powołany w Rzeczypospolitej Obojga Narodów przez Sejm Rozbiorowy 14 października 1773 r. Komisja Edukacji Narodowej była pierwszą w Polsce i w całej Europie władzą oświatową o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty.

      Z tej okazji, w piątek 11 października w murach naszej szkoły odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klas maturalnych wraz z wychowawcami p. Urszulą Ławniczak i p. Katarzyną Świątek oraz Samorządem Uczniowskim. Tradycyjnie pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do społeczności uczniowskiej składając uroczyste ślubowanie, a pani wicedyrektor Monika Parus – Orchowska wręczyła nagrody nauczycielom za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej oraz pracownikom administracji i obsługi za rzetelnie wykonywaną pracę. W dalszej części uroczystości maturzyści zaprezentowali program artystyczny dedykowany wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.