• Spotkanie w ramach Szkolnego Inkubatora Przedsiębiorczości

     • 02.03.2020 r. odbyło się spotkanie z przedstawicielem Powiatowego Urzędu Pracy w Słupcy w ramach działania Szkolnego Inkubatora Przedsiębiorczości. Tematem spotkania były „Usługi i instrumenty oferowane przez PUP dla osób bezrobotnych”. W spotkaniu uczestniczyły klasy czwarte. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami rejestracji i wypełniania karty bezrobotnego, poznali oferty pracy oraz młodzieży został przedstawiony plan szkoleń grupowych i indywidualnych. Omówione zostały: staże po ukończeniu szkoły, prace interwencyjne, bony zatrudnieniowe, dofinansowania do własnej działalności gospodarczej, do wyposażenia stanowisk pracy.

      Uczniowie otrzymali broszury, ulotki, karty informacyjne, karty rejestracji bezrobotnego.

      Organizatorem spotkania była p. Ewa Szczepaniak.

     • Szkolenie z Carvingu dla uczniów technikum technologii żywności

     • 27.02.2020 r. na terenie Inkubatora Przetwórstwa Lokalnego w Strzałkowie, Stowarzyszenie „Unia Nadwarciańska” zorganizowała kurs Carvingu dla uczniów II klasy Technikum Technologii Żywności realizowany w ramach projektu współpracy „Gotowanie Atrakcją Regionu” .

      Podczas szkolenia uczniowie wysłuchali części teoretycznej, która dotyczyła historii carvingu, technik i rodzajów cięć oraz jak należy zabezpieczać rzeźby. Następnie została przeprowadzona prezentacja sprzętu do carvingu: rodzaju noży, nóż tajski, dłutko.

      Uczniowie podczas warsztatów nauczyli się wykonywać: liście z cukini, kalie z kopru włoskiego, motywy kwiatowe z papryczki pepperoni, szyszki z papryki, ptaka z cykorii i rzodkwi, róż z kalarepy, kwiat tajski w melonie.

      Szkolenie i warsztaty przeprowadził mistrz Carvingu - Pan Łukasz Szewczyk.

      Wszyscy uczniowie byli zachwyceni szkoleniem, nabyli kolejne umiejętności, które będą mogli wykorzystać w przyszłości. Kurs zakończył się wręczeniem Certyfikatów dla wszystkich uczestników.

     • II miejsce uczniów kl. IV TB w międzyszkolnym konkursie szkół budowlanych

     • Kolejny raz uczniowie Technikum budowlanego zostali zaproszeni na międzyszkolny konkurs Budowlane ABC, zorganizowany w ramach Tygodnia Budownictwa w Zespole Szkół Budowlanych i Kształcenia Zawodowego w Koninie. Naszą szkołę reprezentowali maturzyści – Milena Kupczak, Wiktor Burdziński oraz Nikodem Hartwich, którzy zajęli 2 miejsce!!!

      Klasyfikacja:

      I miejsce – ZSBiKZ w Koninie

      II miejsce – CKZiU w Strzałkowie

      III miejsce – ZSP we Wrześni

      IV miejsce – ZSR CKP w Kaczkach Średnich

      Gratulujemy !!!

     • Wiosenna Gala Florystyczna

     • 1 marca br. Wielkopolska Gildia Rolno-Ogrodnicza w Poznaniu zorganizowała Wiosenną Galę Florystyczną dla wszystkich klientów branży florystycznej. Z zaproszenia skorzystały również Nasze kursantki z Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych w zawodzie Florysta wraz z opiekunem p. Urszulą Ławniczak. Mistrzowie florystyki – p. Magdalena Birula Białynicka oraz Zygmunt Sieradzan podczas 3 pokazów przedstawili swoje autorskie propozycje na zbliżającą się wiosnę, Święta Wielkanocne i wiosenny ślub. Słuchaczki KKZ zapoznały się z aktualnymi trendami, obowiązującymi w branży florystycznej, zaktualizowały wiedzę i zainspirowały się do pracy przy własnych projektach.

      Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z pracami kursantów z zajęć praktycznych. Zapraszamy do oglądania!

     • Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym

     • We wtorek 25 lutego odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "WYBIERAM WYBORY". Konkurs został zorganizowany przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze.

     • Spotkanie z terapeutą uzależnień

     • W środę 15 stycznia uczniowie kl. II TM/TŻ, IV TA/TŻ oraz IVTB/TM uczestniczyli w spotkaniu z terapeutą uzależnień p. Hanną Nowik z zakresu profilaktyki uzależnień.

      W  trakcie spotkania uczniowie mogli wysłuchać jakie zagrożenia niosą za sobą papierosy, e-papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze oraz jak szkodliwe jest zażywanie wszelkich środków psychoaktywnych. Terapeuta przedstawił skutki fizyczne, psychiczne i społeczne różnego rodzaju uzależnień.

     • Zwiedzaliśmy Wrocław i kiermasz bożonarodzeniowy

     • 20 grudnia 2019 r. liczna grupa uczniów naszej szkoły ( 45 osób) wraz z opiekunami p. Jolantą Swat, p. Moniką Wolniakowską oraz p. Marcinem Górskim, zwiedziła stolicę Dolnego Śląska

      Zwiedzanie Wrocławia rozpoczęliśmy od Parku Szczytnickiego, gdzie obejrzeliśmy monumentalną Halę Stulecia (od 2006 roku wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO) oraz towarzyszącą panoramie hali - Iglicę. Idąc pod najdłuższą Pergolą przeszliśmy do bramy Ogrodu Japońskiego mijając po drodze Fontannę Mulitmedialną. Kolejnym punktem naszej wycieczki była ul. Katedralna, która doprowadziła nas do Ostrowa Tumskiego. Po drodze mijaliśmy m.in. zabytkowe Kościoły Wrocławia. Wyspą Słodową doszliśmy do Centrum Miasta gdzie przewodnik kontynuował ciekawą lekcję dla naszych uczniów. Przed gmachem Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego spotkaliśmy prof. Jana Miodka - oczywiście jego sobowtóra w postaci krasnala;). Uniwersytecki dziedziniec z imponującym parterem ogrodowym zrobił wrażenie nie tylko na naszych uczniach kierunku architektury krajobrazu, ale również opiekunach. Wrocław słynie z cudownych dziedzińców ukrytych między budynkami, toteż nasz przewodnik przedstawił nam jeszcze jedno takie miejsce, żelazny punkt wycieczek – wirydarzowy dziedziniec Zakładu Narodowego im. Ossolińskich ze studzienką i piękną roślinnością. Dalej uliczkami Starego Miasta doszliśmy do głównego punktu naszej wyprawy – na Kiermasz Bożonarodzeniowy, który miał miejsce na Starówce Wrocławia. Po przerwie obiadowej uczniowie mieli czas na zwiedzanie stoisk świątecznych. Kulminacją programu była piękna świąteczna oprawa straganów wśród migoczących światełek i fleszy m.in. sań Św. Mikołaja, Bajkowego Lasku, Aniołów. Naszej wyprawie towarzyszyła nadal piękna jesienna pogoda, ale każdy w głębi serca czuł nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i z radością wróciliśmy do Strzałkowa licząc, że zimowa aura przyjdzie w odpowiednim dla niej czasie

     • Spotkanie z Panią Małgorzatą Waszkowiak

     • 18 grudnia 2019r. w naszej szkole odbyło się bardzo wzruszające spotkanie z p. Małgorzatą Marią Waszkowiak. Osoba Pani Małgorzaty ogromnie poruszyła serca młodzieży, dając przykład jak można w życiu znależć szczęście, mimo iż urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym.

      Przyjechała do nas z mężem i córeczką Justynką i podzieliła się historią swojego życia i przy okazji dała świadectwo, że każdy człowiek ma prawo do szczęścia i miłości. W trakcie spotkania malowała nogami obrazy i opowiadała jak odkryła swoją pasję. Pani Małgorzata wzruszyła wszystkich do łez i dała świadectwo, że można w życiu osiągnąć wszystko jeśli tylko będziemy się o to starać. Należy Bogu dziękować za to co mamy i nie użalać się nad sobą. Malując obrazy nogami dzieli się swoim talentem i przy okazji uczy nas pokory i zmienia stosunek do osób niepełnosprawnych.

      Bardzo gorąco dziękujemy!!!

      Spotkanie zorganizowała Pani pedagog szkolny Dorota Markuszewska przy ogromnej pomocy Pani Katarzyny Kasprzyk.

     • Paczuszka dla Maluszka

     • Nasza szkoła włączyła się w akcję charytatywną "Paczuszka dla Maluszka" organizowaną przez Fundację Małych Stópek. Przez cały grudzień zbieraliśmy zabawki oraz artykuły higieniczne, m. in. pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt, ale również artykuły dla mam. Z przekazanych artykułów zostały przygotowane świąteczne paczuszki, które Fundacja przekazała do Gnieźnieńskiego Domu Matki i Dziecka.

       

      „Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,

      lecz przez to czym dzieli się z innymi...”

      Jan Paweł II

       

      Serdecznie dziękujemy uczniom oraz nauczycielom za wsparcie akcji charytatywnej.

      Organizatorzy szkolnej akcji: p. Katarzyna Świątek oraz ks. Mikołaj Skotarczak.

     • Stroiki bożonarodzeniowe

     • Stroiki wykonane przez uczniów klas pierwszych technikum architektury krajobrazu

      Stroiki bożonarodzeniowe na plastrach drewna wykonane przez uczniów kl. III TA

      Wianki wykonane przez uczniów kl. III TA

     • XV Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej

     • Zawody odbyły się w czwartek 12 grudnia. W finale kl. 4 TM pokonała kl. 3 TM 3:2.

      Klasyfikacja:

      1 miejsce - kl. 4 TM

      2 miejsce - kl. 3 TM

      3 miejsce - kl. 4 TB

      Królem strzalców został Adrian Pawlaczyk z kl. III TM.

     • „Jestem aktywny na rynku pracy – czyli jak napisać cv i przejść przez rozmowę kwalifikacyjną” - warsztaty

     • Dnia 12.12.2019r. doradca zawodowy p. Ewa Szczepaniak zorganizowała warsztaty dla klasy 3 Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki oraz  3 Technikum Architektury Krajobrazu pt. „Jestem aktywny na rynku pracy – czyli jak napisać cv i przejść przez rozmowę kwalifikacyjną”. Warsztat przeprowadziła p. Martyna Pietryga z Młodzieżowego Centrum Kariery w Słupcy. Podczas warsztatów uczniowie poznali rodzaje i zasady sporządzania cv oraz jak przejść przez rozmowę kwalifikacyjną bez popełniania błędów. Młodzież poznała podstawowe pytania jakie mogą usłyszeć podczas pierwszego spotkania z przyszłym pracodawcą. Spotkanie to z pewnością zaowocuje u młodzieży w przyszłości, gdy będą sporządzać dokumenty aplikacyjne oraz przygotowywać się do rozmowy kwalifikacyjnej.

     • Sesja Ekologiczna

     • 13 grudnia 2020r. odbyła się Sesja Ekologiczna w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Jak co roku wzięli w niej udział członkowie Szkolnego Koła Ligii Ochrony Przyrody wraz z opiekunem p. Urszulą Ławniczak. Uczestnicy spotkania wysłuchali ciekawego wykładu pt. „Zasoby ukryte w Ziemi, które warto znać i chronić”, wygłoszonego przez dr Marzenę Fedorowicz. Nastąpiło też ogłoszenie wyników konkursów przyrodniczych i wręczenie nagród laureatom. Nasi uczniowie również znaleźli się w gronie nagrodzonych uczniów w konkursie fotograficznym „Przyroda w obiektywie – Przyrodnicze wspomnienie z wakacji”. Kacper Wiatrowski z kl. I TŻ – uplasował się na III miejscu w konkursie. Natomiast wyróżnienia otrzymały uczestniczki sesji z kl.I TA: Dominika Bartkowska, Aleksandra Sawicka, Małgorzata Machnikowska, Kamila Dranikowska, Kinga Kolska, Oliwia Graczyk. Gratulujemy młodym miłośnikom przyrody!

     • Zbiórka krwi i akcja #KOMÓRKOMANII

     • We wtorek 10 grudnia na terenie szkoły odbyła się zbiórka krwi oraz rejestracja potencjalnych dawców szpiku.

      Specjalny autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu, będący mobilnym punktem poboru krwi stanął na parkingu przy hali sportowej. Każda pełnoletnia osoba, która chciała oddać krew musiała wypełnić specjalny formularz, oddać próbkę krwi do analizy oraz przejść badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji personelu medycznego, można było już oddać ten bezcenny lek, który ratuje ludzie życie. W akcji honorowej zbiórki krwi wzięło udział 30 osób – uczniów naszej szkoły oraz mieszkańców naszego regionu. Tego jednego dnia, w mobilnym punkcie poboru krwi udało się zebrać 13,5 litra krwi.

      W tym samym czasie odbywała się również rejestracja potencjalnych dawców szpiku dla osób chorych na raka krwi w ramach projektu #KOMÓRKOMANIA. Inicjatorem akcji jest Fundacja DKMS. Proces rejestracji polega na wypełnieniu formularza oraz pobraniu wymazu z jamy ustnej. Zarejestrowaliśmy 23 potencjalnych dawców szpiku. A cała akcja nie odbyłaby się bez naszych wolontariuszy – Aleksandry But, Klaudii Gotowały, Natalii Mazurek, Julii Ostynowicz, Klaudii Stranz, Roksany Wrzesińskiej oraz Adriana Buta. Podziękowania składamy również pani Jolancie Swat za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla uczestników akcji.

      Koordynatorami akcji krwiodawstwa oraz rejestracji potencjalnych dawców szpiku były p. Monika Parus – Orchowska oraz p. Katarzyna Świątek.

     • Szykujemy się do świąt

     • W piątek 6 grudnia uczniowie klas I Technikum Architektury Krajobrazu wykonywali stroiki bożonarodzeniowie. Efekty ich prac zobaczcie sami :)

     • Mikołajki

     • Tradycyjnie w Mikołajki, Samorząd Uczniowski przygotował dla całej społeczności szkolnej słodki upominek.