• Komunikat!

     • Kształcenie na odległość przedłużone do 24 maja br. Więcej informacji znajdziecie na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej tutaj.

     • „Drzwi otwarte”

     • Od 26 marca b.r. szkoły prowadzą zdalne nauczanie, koronawirus zamknął nas w domach. Nie było w naszej szkole Targów Edukacyjno – Zawodowych, „Drzwi otwartych” . I choć szkoły są zamknięte to jednak mamy cały czas „drzwi otwarte” dla nowych uczniów.

      Corocznie w trakcie zajęć otwartych dla gimnazjalistów i ósmoklasistów prowadziliśmy ciekawe lekcje, w czasie których uczniowie mogli zapoznać się z naszą szkołą i ofertą kształcenia.

      W tym roku nie możemy zaprosić Was na zajęcia otwarte ale to nie oznacza, że nie możemy podzielić się z Wami działalnością naszych uczniów. Zdalne nauczenie to bardzo duże wyzwanie nie tylko dla całej kadry pedagogicznej, ale przede wszystkim dla uczniów. Za systematyczną i twórczą pracę szczególnie trzeba ich wyróżnić. Chciałam pokazać na stronie Naszej Szkoły prace, które zostały wykonane przez uczniów z technikum architektury krajobrazu. Uczniowie przesyłają je do oceny zdalnie, w formie zdjęć, na co szczególnie zwracam uwagę - na ich jakość . W tym roku nie miałam możliwości zaprezentowania galerii prac, tak jak co roku na „Drzwiach otwartych”, więc zrobię to tutaj. Myślę, że warto obejrzeć.

      ZAPRASZAM!

      M. Wolniakowska

     • KOMUNIKAT!!!

     • Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9.04.2020r.
      zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 kształcenie na odległość przedłużone do dnia 26 kwietnia 2020r.

     • KOMUNIKAT!!!

     • Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że od 9 do 14 kwietnia 2020 r. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.

     • WAŻNY KOMUNIKAT!!!

     • Drodzy Uczniowie !!!

      Informacje odnośnie zdalnego nauczania będą przesyłane na Wasze konta na e - dzienniku lub klasowe e - mail'e ! Dostęp do klasowych e - mail'i otrzymaliście na e - dziennik!

      Adresy e - mail nauczycieli oraz nazwy kont na komunikatorze Discord znajdziecie -Tutaj.pdf

    • Wychowanie fizyczne w czasie zawieszenia zajęć
     • Wychowanie fizyczne w czasie zawieszenia zajęć

     • Drodzy uczniowie !

      Przymusowo zostaliśmy w domach, przez to mamy mniej ruchu i nasze organizmy są mniej odporne. A w momencie walki z koronawirusem odporność jest kluczowa.

      Siedzicie teraz więcej przy komputerach i przyjmujecie niewłaściwe postawy ciała, jednocześnie mniej się ruszając narażacie się na bóle pleców, szyi a także na utratę sprawności ogólnej.

      Dlatego zachęcamy do wyjścia z domu w ustronne miejsca, daleko od ludzi, by pospacerować na świeżym powietrzu, a w domu można wykonać ćwiczenia bez potrzebnych sprzętów.

      Dla ułatwienia przesyłamy wam kilka stron na, których można znaleźć ciekawe propozycje ćwiczeń do wykonania w domu.

      Pamiętajcie jeszcze o zdrowej diecie!

       

      Dla chłopców:

      trening ogólnorozwojowy

      trening w domu

      krótki trening

      trening domatora

      30-dniowe wyzwanie

      Handball Hits Core training

      Premier League Players Training In The Gym

       

      Dla dziewcząt:

      trening w domu

      ćwiczenia w domu

      ćwiczenia

      10 efektywnych ćwiczeń

       

      Oczywiście jest tych stron dużo więcej i każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy tylko się zmobilizować i zadbać o siebie. Jesteście już świadomi i wiecie, że o swoje zdrowie i kondycję trzeba zadbać.

       

      Zachęcamy również do rozwiązywania quizów - logujcie się swoim nazwiskiem i imieniem, a nie pseudonimem !!!

      quiz 1

      quiz 2

       

      Powodzenia!

      Nauczyciele wychowania fizycznego - Dorota Markuszewska i Maciej Leżała

     • Ważny komunikat dla osób, które nie zaliczyły egzaminu zawodowego!!!

     • Osoby, które w sesji styczeń-luty 2020 r. nie zaliczyły dowolnej części egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie mogą składać uzupełniającą deklarację przystąpienia do niezdanej części egzaminu od 20.03.2020 r. (piątek) do 31.03.2020 r. (wtorek). Wypełnioną i podpisaną deklarację należy zeskanować i przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail szkoły: ckziustrzalkowo@wp.pl

      W tytule wiadomości należy wpisać "deklaracja-nazwisko i imię"

      W obecnej sytuacji szkoła jest zamknięta dla petentów, dlatego droga elektroniczna jest jedynem sposobem na dostarczenie deklaracji do szkoły!!!

       

      Deklaracja dla uczniów technikum CKZiU w Strzałkowie:

      deklaracja_uczen.pdf

       

      Deklaracja dla słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych:

      deklaracja_kkz.pdf

     • UWAGA!

     • Drodzy Uczniowie!!!

      Poniżej znajdują się materiały dydaktyczne do zdalnej nauki dla poszczególnych klas wg Waszych zawodów/kierunków kształcenia na najbliższy tydzień, tj. od 23 do 27 marca.

      Miłej nauki!

     • WAŻNY KOMUNIKAT DLA UCZNIÓW!!!

     • Szanowni Państwo,


      Od dnia 16.03.2020 r. na stronie internetowej szkoły będą publikowane w formie elektronicznej materiały dla uczniów ze wszystkich przedmiotów.

      W tym czasie można kontaktować się z nauczycielami w formie konsultacji poprzez e-dziennik lub przez inne formy komunikacji elektronicznej, wzajemnie wypracowane. Uczniowie mają obowiązek uczyć się samodzielnie w warunkach domowych, a przypadku niejasności konsultować się z nauczycielami. Należy na bieżąco śledzić stronę szkoły i komunikaty na e- dzienniku.

      W przypadku wątpliwości proszę o kontakt  przez dziennik, mailowo (ckziustrzalkowo@wp.pl) lub telefonicznie (63 275 60 08; 63 275 61 28)


      Z poważaniem

      Monika Parus-Orchowska
      Wicedyrektor CKZiU w Strzałkowie

     • WAŻNY KOMUNIKAT O ZAWIESZENIU ZAJĘĆ!!!

     • Zawieszenie zajęć dydaktyczno – wychowawczych we wszystkich szkołach w Polsce
      w dniach od 12 do 25 marca 2020 r.

      Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

      • zajęcia w CKZiU w Strzałkowie będą zawieszone na 2 tygodnie;

      • od 12 marca br. uczniowie nie przychodzą do szkoły;

      • w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe, w placówkach kształcenia ustawicznego oraz w centrach kształcenia zawodowego zawieszenie zajęć dotyczy również zajęć realizowanych w ramach praktycznej nauki zawodu – praktyka zawodowa (klasa 2 TŻ, 2 TM, 3 TA oraz 3 TM – termin praktyki zawodowej wstępnie przesunięty na 11-22 maja 2020r.)

      Rodzicu:

      • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;

      • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

      • śledź na bieżąco komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia
       i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju

      Uczniu:

      • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);

      • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;

      • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela (poprzez dziennik elektroniczny i email);

      • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

      Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

      Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.

      Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

      • dziennik elektroniczny;

      • strona internetowa szkoły;

      • mailing do uczniów, wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

      Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

      Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

      • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.

      • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

      Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

      Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

      Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.


       

      Departament Informacji i Promocji
      Ministerstwo Edukacji Narodowej

      Wicedyrektor
      Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
      w Strzałkowie

     • Warsztaty z agrotroniki

     • W dniu 09.03.2020 roku uczniowie klasy trzeciej technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki uczestniczyli w warsztatach z obsługi oprogramowania do zarządzania gospodarstwem rolnym „365 FarmNet”, które umożliwia planowanie, dokumentowanie i analizowanie gospodarstwa. Warsztaty przeprowadziły przedstawicielki firmy 365 FARMNET ze Strzelec Opolskich pp: Monika Cieniawska i Aleksandra Cieniawska. Firma ta współpracuje z wieloma producentami sprzętu i oprogramowania rolniczego między innymi: AMAZONE, CLAAS, LACOST, GEA, METEOBLUE, SAATBAU przez co jest możliwość korzystania z programów tych i wielu innych firm działających w branży rolniczej.

      Podczas szkolenia uczniowie wysłuchali części teoretycznej dotyczącej zarządzania całym gospodarstwem przy pomocy programu -  365FarmNet, który łączy w sobie wszystkie działy gospodarstwa: produkcję roślinną, zwierzęcą i umożliwia kontrolę stanu magazynów, planowanie zabiegów i procesów.

      W części praktycznej uczniowie uczniowie zakładali własne gospodarstwa, planowali zabiegi uprawowo-ochronno-siewne. Tworzyli dokumentację związaną z prowadzeniem gospodarstwa, co pozwoliło na wygenerowanie raportów informujących o funkcjonowaniu gospodarstwa. Na zakończenie części praktycznej każdy z uczniów miał możliwość pobrania i zainstalowania aplikacji programu na telefon ułatwiającej zarządzaniem gospodarstwa.

      Organizatorami warsztatów byli nauczyciele przedmiotów zawodowych p. Michał Kubiak i Tomasz Lubański.  Wszyscy uczniowie byli zadowoleni, nabyli kolejne umiejętności, które będą mogli wykorzystać w przyszłości we własnym gospodarstwie.