• Projektowanie terenów zieleni to nie tylko dobór roślin i architektury ogrodowej

• Nieodłącznym elementem każdego obiektu zieleni w obecnych czasach są systemy nawadniania roślin. W miniony weekend (5 i 6 marca b.r.) klasa II technikum architektury krajobrazu odbyła profesjonalne szkolenie z automatycznych systemów nawadniania terenów zieleni. Pierwszy dzień szkolenia był teoretyczny - uczniowie poznali zasady doboru systemów do panujących warunków klimatycznych, glebowych, rodzaju terenu zieleni. Nauczyli się obliczać straty ciśnienia na poszczególnych sekcjach co jest niezbędne przy doborze odpowiedniego materiały do instalacji nawadniającej. Drugi dzień to przede wszystkim praktyka: wybór systemu i samodzielne wykonanie projektu nawadniania na podkładzie planu ogrodu. W czasie szkolenia uczniowie przekonali się, że nowoczesne systemy nawadniające to nie tylko troska o rośliny, ale również oszczędność wody oraz więcej czasu na odpoczynek w ogrodzie.

Kurs odbył się w ramach Akademii Kompetencji Zawodowych w Powiecie Słupeckim, a prowadzony był przez przedstawicieli firmy TORO, którzy zajmują się szkoleniem, projektowaniem i dystrybucją wszystkich materiałów potrzebnych przy budowie nawadniania.

(M. Wolniakowska)

• Akredytacja w programie ERASMUS+ w edycji 2020 na lata 2021 - 2027

• Nasza szkoła otrzymała akredytację w programie ERASMUS+ w edycji 2020 na lata od 2021 do 2027 w sektorze Kształcenia i szkolenia zawodowego. Dzięki temu będziemy mogli korzystać z uproszczonej formy wnioskowania o dofinansowanie projektów w ramach akcji 1 w latach 2021 – 2027, wówczas szkoła będzie regularnie otrzymywać środki finansowe na działania związane z wyjazdami zagranicznymi bez konieczności corocznego udziału w konkursach wniosków.

Akredytacja to nowość w programie Erasmus, aby ją uzyskać należało wypełnić dokumenty konkursowe i opisać szczegółowo jakie działania planuje wdrożyć szkoła by zapewnić wysoką jakość realizowanych staży i kursów. Akredytacja może być zatem utożsamiana z uzyskaniem biletu wstępu do programu lub rodzajem stałego członkostwa w programie.

Zagraniczne staże pozwalają naszym uczniom nabywać nowych umiejętności praktycznych, ale również udoskonalają kompetencje językowe i są szansą na poznanie kultury innych państw.