• WAŻNY KOMUNIKAT!!!

     • Drodzy Uczniowie !!!

      Informacje odnośnie zdalnego nauczania będą przesyłane na Wasze konta na e - dzienniku lub klasowe e - mail'e ! Dostęp do klasowych e - mail'i otrzymaliście na e - dziennik!

      Adresy e - mail nauczycieli oraz nazwy kont na komunikatorze Discord znajdziecie -Tutaj.pdf

    • Wychowanie fizyczne w czasie zawieszenia zajęć
     • Wychowanie fizyczne w czasie zawieszenia zajęć

     • Drodzy uczniowie !

      Przymusowo zostaliśmy w domach, przez to mamy mniej ruchu i nasze organizmy są mniej odporne. A w momencie walki z koronawirusem odporność jest kluczowa.

      Siedzicie teraz więcej przy komputerach i przyjmujecie niewłaściwe postawy ciała, jednocześnie mniej się ruszając narażacie się na bóle pleców, szyi a także na utratę sprawności ogólnej.

      Dlatego zachęcamy do wyjścia z domu w ustronne miejsca, daleko od ludzi, by pospacerować na świeżym powietrzu, a w domu można wykonać ćwiczenia bez potrzebnych sprzętów.

      Dla ułatwienia przesyłamy wam kilka stron na, których można znaleźć ciekawe propozycje ćwiczeń do wykonania w domu.

      Pamiętajcie jeszcze o zdrowej diecie!

       

      Dla chłopców:

      trening ogólnorozwojowy

      trening w domu

      krótki trening

      trening domatora

      30-dniowe wyzwanie

      Handball Hits Core training

      Premier League Players Training In The Gym

       

      Dla dziewcząt:

      trening w domu

      ćwiczenia w domu

      ćwiczenia

      10 efektywnych ćwiczeń

       

      Oczywiście jest tych stron dużo więcej i każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy tylko się zmobilizować i zadbać o siebie. Jesteście już świadomi i wiecie, że o swoje zdrowie i kondycję trzeba zadbać.

       

      Zachęcamy również do rozwiązywania quizów - logujcie się swoim nazwiskiem i imieniem, a nie pseudonimem !!!

      quiz 1

      quiz 2

       

      Powodzenia!

      Nauczyciele wychowania fizycznego - Dorota Markuszewska i Maciej Leżała

     • Ważny komunikat dla osób, które nie zaliczyły egzaminu zawodowego!!!

     • Osoby, które w sesji styczeń-luty 2020 r. nie zaliczyły dowolnej części egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie mogą składać uzupełniającą deklarację przystąpienia do niezdanej części egzaminu od 20.03.2020 r. (piątek) do 31.03.2020 r. (wtorek). Wypełnioną i podpisaną deklarację należy zeskanować i przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail szkoły: ckziustrzalkowo@wp.pl

      W tytule wiadomości należy wpisać "deklaracja-nazwisko i imię"

      W obecnej sytuacji szkoła jest zamknięta dla petentów, dlatego droga elektroniczna jest jedynem sposobem na dostarczenie deklaracji do szkoły!!!

       

      Deklaracja dla uczniów technikum CKZiU w Strzałkowie:

      deklaracja_uczen.pdf

       

      Deklaracja dla słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych:

      deklaracja_kkz.pdf

     • UWAGA!

     • Drodzy Uczniowie!!!

      Poniżej znajdują się materiały dydaktyczne do zdalnej nauki dla poszczególnych klas wg Waszych zawodów/kierunków kształcenia na najbliższy tydzień, tj. od 23 do 27 marca.

      Miłej nauki!

     • WAŻNY KOMUNIKAT DLA UCZNIÓW!!!

     • Szanowni Państwo,


      Od dnia 16.03.2020 r. na stronie internetowej szkoły będą publikowane w formie elektronicznej materiały dla uczniów ze wszystkich przedmiotów.

      W tym czasie można kontaktować się z nauczycielami w formie konsultacji poprzez e-dziennik lub przez inne formy komunikacji elektronicznej, wzajemnie wypracowane. Uczniowie mają obowiązek uczyć się samodzielnie w warunkach domowych, a przypadku niejasności konsultować się z nauczycielami. Należy na bieżąco śledzić stronę szkoły i komunikaty na e- dzienniku.

      W przypadku wątpliwości proszę o kontakt  przez dziennik, mailowo (ckziustrzalkowo@wp.pl) lub telefonicznie (63 275 60 08; 63 275 61 28)


      Z poważaniem

      Monika Parus-Orchowska
      Wicedyrektor CKZiU w Strzałkowie

     • WAŻNY KOMUNIKAT O ZAWIESZENIU ZAJĘĆ!!!

     • Zawieszenie zajęć dydaktyczno – wychowawczych we wszystkich szkołach w Polsce
      w dniach od 12 do 25 marca 2020 r.

      Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

      • zajęcia w CKZiU w Strzałkowie będą zawieszone na 2 tygodnie;

      • od 12 marca br. uczniowie nie przychodzą do szkoły;

      • w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe, w placówkach kształcenia ustawicznego oraz w centrach kształcenia zawodowego zawieszenie zajęć dotyczy również zajęć realizowanych w ramach praktycznej nauki zawodu – praktyka zawodowa (klasa 2 TŻ, 2 TM, 3 TA oraz 3 TM – termin praktyki zawodowej wstępnie przesunięty na 11-22 maja 2020r.)

      Rodzicu:

      • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;

      • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

      • śledź na bieżąco komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia
       i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju

      Uczniu:

      • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);

      • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;

      • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela (poprzez dziennik elektroniczny i email);

      • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

      Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

      Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.

      Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

      • dziennik elektroniczny;

      • strona internetowa szkoły;

      • mailing do uczniów, wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

      Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

      Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

      • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.

      • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

      Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

      Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

      Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.


       

      Departament Informacji i Promocji
      Ministerstwo Edukacji Narodowej

      Wicedyrektor
      Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
      w Strzałkowie

     • Warsztaty z agrotroniki

     • W dniu 09.03.2020 roku uczniowie klasy trzeciej technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki uczestniczyli w warsztatach z obsługi oprogramowania do zarządzania gospodarstwem rolnym „365 FarmNet”, które umożliwia planowanie, dokumentowanie i analizowanie gospodarstwa. Warsztaty przeprowadziły przedstawicielki firmy 365 FARMNET ze Strzelec Opolskich pp: Monika Cieniawska i Aleksandra Cieniawska. Firma ta współpracuje z wieloma producentami sprzętu i oprogramowania rolniczego między innymi: AMAZONE, CLAAS, LACOST, GEA, METEOBLUE, SAATBAU przez co jest możliwość korzystania z programów tych i wielu innych firm działających w branży rolniczej.

      Podczas szkolenia uczniowie wysłuchali części teoretycznej dotyczącej zarządzania całym gospodarstwem przy pomocy programu -  365FarmNet, który łączy w sobie wszystkie działy gospodarstwa: produkcję roślinną, zwierzęcą i umożliwia kontrolę stanu magazynów, planowanie zabiegów i procesów.

      W części praktycznej uczniowie uczniowie zakładali własne gospodarstwa, planowali zabiegi uprawowo-ochronno-siewne. Tworzyli dokumentację związaną z prowadzeniem gospodarstwa, co pozwoliło na wygenerowanie raportów informujących o funkcjonowaniu gospodarstwa. Na zakończenie części praktycznej każdy z uczniów miał możliwość pobrania i zainstalowania aplikacji programu na telefon ułatwiającej zarządzaniem gospodarstwa.

      Organizatorami warsztatów byli nauczyciele przedmiotów zawodowych p. Michał Kubiak i Tomasz Lubański.  Wszyscy uczniowie byli zadowoleni, nabyli kolejne umiejętności, które będą mogli wykorzystać w przyszłości we własnym gospodarstwie.

     • Spotkanie w ramach Szkolnego Inkubatora Przedsiębiorczości

     • 02.03.2020 r. odbyło się spotkanie z przedstawicielem Powiatowego Urzędu Pracy w Słupcy w ramach działania Szkolnego Inkubatora Przedsiębiorczości. Tematem spotkania były „Usługi i instrumenty oferowane przez PUP dla osób bezrobotnych”. W spotkaniu uczestniczyły klasy czwarte. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami rejestracji i wypełniania karty bezrobotnego, poznali oferty pracy oraz młodzieży został przedstawiony plan szkoleń grupowych i indywidualnych. Omówione zostały: staże po ukończeniu szkoły, prace interwencyjne, bony zatrudnieniowe, dofinansowania do własnej działalności gospodarczej, do wyposażenia stanowisk pracy.

      Uczniowie otrzymali broszury, ulotki, karty informacyjne, karty rejestracji bezrobotnego.

      Organizatorem spotkania była p. Ewa Szczepaniak.

     • Szkolenie z Carvingu dla uczniów technikum technologii żywności

     • 27.02.2020 r. na terenie Inkubatora Przetwórstwa Lokalnego w Strzałkowie, Stowarzyszenie „Unia Nadwarciańska” zorganizowała kurs Carvingu dla uczniów II klasy Technikum Technologii Żywności realizowany w ramach projektu współpracy „Gotowanie Atrakcją Regionu” .

      Podczas szkolenia uczniowie wysłuchali części teoretycznej, która dotyczyła historii carvingu, technik i rodzajów cięć oraz jak należy zabezpieczać rzeźby. Następnie została przeprowadzona prezentacja sprzętu do carvingu: rodzaju noży, nóż tajski, dłutko.

      Uczniowie podczas warsztatów nauczyli się wykonywać: liście z cukini, kalie z kopru włoskiego, motywy kwiatowe z papryczki pepperoni, szyszki z papryki, ptaka z cykorii i rzodkwi, róż z kalarepy, kwiat tajski w melonie.

      Szkolenie i warsztaty przeprowadził mistrz Carvingu - Pan Łukasz Szewczyk.

      Wszyscy uczniowie byli zachwyceni szkoleniem, nabyli kolejne umiejętności, które będą mogli wykorzystać w przyszłości. Kurs zakończył się wręczeniem Certyfikatów dla wszystkich uczestników.

     • II miejsce uczniów kl. IV TB w międzyszkolnym konkursie szkół budowlanych

     • Kolejny raz uczniowie Technikum budowlanego zostali zaproszeni na międzyszkolny konkurs Budowlane ABC, zorganizowany w ramach Tygodnia Budownictwa w Zespole Szkół Budowlanych i Kształcenia Zawodowego w Koninie. Naszą szkołę reprezentowali maturzyści – Milena Kupczak, Wiktor Burdziński oraz Nikodem Hartwich, którzy zajęli 2 miejsce!!!

      Klasyfikacja:

      I miejsce – ZSBiKZ w Koninie

      II miejsce – CKZiU w Strzałkowie

      III miejsce – ZSP we Wrześni

      IV miejsce – ZSR CKP w Kaczkach Średnich

      Gratulujemy !!!

     • Wiosenna Gala Florystyczna

     • 1 marca br. Wielkopolska Gildia Rolno-Ogrodnicza w Poznaniu zorganizowała Wiosenną Galę Florystyczną dla wszystkich klientów branży florystycznej. Z zaproszenia skorzystały również Nasze kursantki z Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych w zawodzie Florysta wraz z opiekunem p. Urszulą Ławniczak. Mistrzowie florystyki – p. Magdalena Birula Białynicka oraz Zygmunt Sieradzan podczas 3 pokazów przedstawili swoje autorskie propozycje na zbliżającą się wiosnę, Święta Wielkanocne i wiosenny ślub. Słuchaczki KKZ zapoznały się z aktualnymi trendami, obowiązującymi w branży florystycznej, zaktualizowały wiedzę i zainspirowały się do pracy przy własnych projektach.

      Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z pracami kursantów z zajęć praktycznych. Zapraszamy do oglądania!