• Spotkanie z Panią Małgorzatą Waszkowiak

     • 18 grudnia 2019r. w naszej szkole odbyło się bardzo wzruszające spotkanie z p. Małgorzatą Marią Waszkowiak. Osoba Pani Małgorzaty ogromnie poruszyła serca młodzieży, dając przykład jak można w życiu znależć szczęście, mimo iż urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym.

      Przyjechała do nas z mężem i córeczką Justynką i podzieliła się historią swojego życia i przy okazji dała świadectwo, że każdy człowiek ma prawo do szczęścia i miłości. W trakcie spotkania malowała nogami obrazy i opowiadała jak odkryła swoją pasję. Pani Małgorzata wzruszyła wszystkich do łez i dała świadectwo, że można w życiu osiągnąć wszystko jeśli tylko będziemy się o to starać. Należy Bogu dziękować za to co mamy i nie użalać się nad sobą. Malując obrazy nogami dzieli się swoim talentem i przy okazji uczy nas pokory i zmienia stosunek do osób niepełnosprawnych.

      Bardzo gorąco dziękujemy!!!

      Spotkanie zorganizowała Pani pedagog szkolny Dorota Markuszewska przy ogromnej pomocy Pani Katarzyny Kasprzyk.

     • Paczuszka dla Maluszka

     • Nasza szkoła włączyła się w akcję charytatywną "Paczuszka dla Maluszka" organizowaną przez Fundację Małych Stópek. Przez cały grudzień zbieraliśmy zabawki oraz artykuły higieniczne, m. in. pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt, ale również artykuły dla mam. Z przekazanych artykułów zostały przygotowane świąteczne paczuszki, które Fundacja przekazała do Gnieźnieńskiego Domu Matki i Dziecka.

       

      „Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,

      lecz przez to czym dzieli się z innymi...”

      Jan Paweł II

       

      Serdecznie dziękujemy uczniom oraz nauczycielom za wsparcie akcji charytatywnej.

      Organizatorzy szkolnej akcji: p. Katarzyna Świątek oraz ks. Mikołaj Skotarczak.

     • Stroiki bożonarodzeniowe

     • Stroiki wykonane przez uczniów klas pierwszych technikum architektury krajobrazu

      Stroiki bożonarodzeniowe na plastrach drewna wykonane przez uczniów kl. III TA

      Wianki wykonane przez uczniów kl. III TA

     • XV Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej

     • Zawody odbyły się w czwartek 12 grudnia. W finale kl. 4 TM pokonała kl. 3 TM 3:2.

      Klasyfikacja:

      1 miejsce - kl. 4 TM

      2 miejsce - kl. 3 TM

      3 miejsce - kl. 4 TB

      Królem strzalców został Adrian Pawlaczyk z kl. III TM.

     • „Jestem aktywny na rynku pracy – czyli jak napisać cv i przejść przez rozmowę kwalifikacyjną” - warsztaty

     • Dnia 12.12.2019r. doradca zawodowy p. Ewa Szczepaniak zorganizowała warsztaty dla klasy 3 Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki oraz  3 Technikum Architektury Krajobrazu pt. „Jestem aktywny na rynku pracy – czyli jak napisać cv i przejść przez rozmowę kwalifikacyjną”. Warsztat przeprowadziła p. Martyna Pietryga z Młodzieżowego Centrum Kariery w Słupcy. Podczas warsztatów uczniowie poznali rodzaje i zasady sporządzania cv oraz jak przejść przez rozmowę kwalifikacyjną bez popełniania błędów. Młodzież poznała podstawowe pytania jakie mogą usłyszeć podczas pierwszego spotkania z przyszłym pracodawcą. Spotkanie to z pewnością zaowocuje u młodzieży w przyszłości, gdy będą sporządzać dokumenty aplikacyjne oraz przygotowywać się do rozmowy kwalifikacyjnej.

     • Sesja Ekologiczna

     • 13 grudnia 2020r. odbyła się Sesja Ekologiczna w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Jak co roku wzięli w niej udział członkowie Szkolnego Koła Ligii Ochrony Przyrody wraz z opiekunem p. Urszulą Ławniczak. Uczestnicy spotkania wysłuchali ciekawego wykładu pt. „Zasoby ukryte w Ziemi, które warto znać i chronić”, wygłoszonego przez dr Marzenę Fedorowicz. Nastąpiło też ogłoszenie wyników konkursów przyrodniczych i wręczenie nagród laureatom. Nasi uczniowie również znaleźli się w gronie nagrodzonych uczniów w konkursie fotograficznym „Przyroda w obiektywie – Przyrodnicze wspomnienie z wakacji”. Kacper Wiatrowski z kl. I TŻ – uplasował się na III miejscu w konkursie. Natomiast wyróżnienia otrzymały uczestniczki sesji z kl.I TA: Dominika Bartkowska, Aleksandra Sawicka, Małgorzata Machnikowska, Kamila Dranikowska, Kinga Kolska, Oliwia Graczyk. Gratulujemy młodym miłośnikom przyrody!

     • Zbiórka krwi i akcja #KOMÓRKOMANII

     • We wtorek 10 grudnia na terenie szkoły odbyła się zbiórka krwi oraz rejestracja potencjalnych dawców szpiku.

      Specjalny autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu, będący mobilnym punktem poboru krwi stanął na parkingu przy hali sportowej. Każda pełnoletnia osoba, która chciała oddać krew musiała wypełnić specjalny formularz, oddać próbkę krwi do analizy oraz przejść badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji personelu medycznego, można było już oddać ten bezcenny lek, który ratuje ludzie życie. W akcji honorowej zbiórki krwi wzięło udział 30 osób – uczniów naszej szkoły oraz mieszkańców naszego regionu. Tego jednego dnia, w mobilnym punkcie poboru krwi udało się zebrać 13,5 litra krwi.

      W tym samym czasie odbywała się również rejestracja potencjalnych dawców szpiku dla osób chorych na raka krwi w ramach projektu #KOMÓRKOMANIA. Inicjatorem akcji jest Fundacja DKMS. Proces rejestracji polega na wypełnieniu formularza oraz pobraniu wymazu z jamy ustnej. Zarejestrowaliśmy 23 potencjalnych dawców szpiku. A cała akcja nie odbyłaby się bez naszych wolontariuszy – Aleksandry But, Klaudii Gotowały, Natalii Mazurek, Julii Ostynowicz, Klaudii Stranz, Roksany Wrzesińskiej oraz Adriana Buta. Podziękowania składamy również pani Jolancie Swat za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla uczestników akcji.

      Koordynatorami akcji krwiodawstwa oraz rejestracji potencjalnych dawców szpiku były p. Monika Parus – Orchowska oraz p. Katarzyna Świątek.

     • Szykujemy się do świąt

     • W piątek 6 grudnia uczniowie klas I Technikum Architektury Krajobrazu wykonywali stroiki bożonarodzeniowie. Efekty ich prac zobaczcie sami :)

     • Mikołajki

     • Tradycyjnie w Mikołajki, Samorząd Uczniowski przygotował dla całej społeczności szkolnej słodki upominek.

     • Lekcja przedsiębiorczości z Rzecznikiem Praw Konsumenta

     • W dniu 05.12.2019r. uczniowie klas pierwszych mieli ciekawe spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta, panią Magdaleną Żychowicz.

      Podczas spotkania, które odbyło się na lekcji z podstaw przedsiębiorczości uczniowie poszerzali wiedzę i świadomość na temat praw i obowiązków konsumenta. Pani Rzecznik zapoznała uczniów rodzajami umów konsumenckich, z reklamacją z tytułu rękojmi, gwarancji, z procedurami reklamacyjnymi oraz innymi praktycznymi poradami konsumenckimi. Wszystkie poruszane zagadnienia poparte były przykładami z życia.

      Organizatorem spotkania była p. Ewa Szczepaniak

     • Akcja "Komórkomania", czyli rejestracja dawców szpiku

     • Już po raz trzeci w naszej szkole będzie miała miejsce akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku w ramach projektu #KOMÓRKOMANIA. Zapraszamy osoby pełnoletnie, które chcą się zarejestrować we wtorek 10 grudnia do hali sportowej!!! Zaczynamy o godz. 8:30!