• Warsztaty „Mój sukces w prowadzeniu działalności gospodarczej – czyli jak właściwie sporządzić biznesplan"

     • 25.11.2019r. doradca zawodowy p. Ewa Szczepaniak zorganizowała warsztaty dla klas maturalnych pt. „ Mój sukces w prowadzeniu działalności gospodarczej – czyli jak właściwie sporządzić biznesplan”, które przeprowadziła p. Martyna Pietryga z Młodzieżowego Centrum Kariery w Słupcy. Podczas spotkania uczniowie zostali zapoznani ze strukturą biznesplanu, każdy element biznesplanu został omówiony na przykładach. Uczniowie uczyli się jak krok po kroku zaplanować firmę, jak napisać biznesplan by był prosty, przejrzysty i zrozumiały. Młodzież została uświadomiona, że brak planu działania to prosta droga do porażki biznesowej.

     • Spektakl profilaktyczny "Wygrać siebie"

     • W piątek 22 listopada odbył się spektakl profilaktyczny pt. "Wygrać siebie", który przedstawili aktorzy ze sceny "Kurtyna" z Krakowa. Przedstawienie poruszało zagadnienia problemów dotyczacych młodych ludzi takich jak: zażywanie narkotyków, odurzanie się, problemy w rodzinie, brak akceptacji w środowisku szkolnym, hejt, a przede wszystkim depresja wśród młodzieży, gdzie i kto może pomóc w sytuacjach trudnych. Po spektaklu odbyła się prelekcja i dyskusja. W przedstawieniu uczestniczyła młodzież z klas: I TAP, I TAG, I TTŻ, II TTŻ/TM, III TA/TM, IV TTŻ/TA.

      Przedstawienie odbyło się na zaproszenie pedagoga Doroty Markuszewskiej i zostalo sfinansowane dzięki współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strzałkowie.

     • Szkolna Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS

     • W tym tygodniu odbyła się Szkolna Olimpiada wiedzy o HIV/AIDS. Młodzież z klas pierwszych w czasie lekcji Wychowanie do życia w rodzinie oraz Zajęć z wychowawcą została zapoznana z treściami dotyczącymi tego zagadnienia, a potem przystąpiła do rozwiązania testu. Ogółem, zadania testowe rozwiązało 85 uczniów, z czego 11 uzyskując największą ilość punktów zakwalifikowało się do drugiego etapu.

      Etap II Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS był dużo trudniejszy, a awans na etap powiatowy, który odbędzie się 27.11.2019 r. wywalczyły: Elżbieta Miłos z klasy I TAG oraz Natalia Szykowna z klasy I TTŻ.

      Życzymy im powodzenia!

      Olimpiadę przeprowadziła pedagog szkolny p. Dorota Markuszewska

     • II miejsce na Mistrzostwach Rejonu Konińskiego w Piłce Ręcznej Chłopców

     • W czwartek 14 listopada szczypiorniści z naszej szkoły brali udział w zawodach rejonowych w Koninie. Drużyna p. Macieja Leżały wyszła z grupy z kompletem punktów i zwycięstw, pokonując III LO w Koninie 10:6 oraz LO w Kole 7:6. W półfinale zwyciężyli z LO w Turku 9:6, a w finale ulegli ZSGE w Koninie 4:11 - uzyskując wicemistrzostwo Rejonu Konińskiego w Piłce Ręcznej!!!

      Gratulujemy sukcesu oraz dziękujemy wszystkim zawodnikom oraz trenerowi za ogromnym trud i wolę walki!

     • Planowanie ścieżki edukacyjno – zawodowej oraz kwalifikacje i kompetencje zawodowe kluczem do sukcesu na rynku pracy

     • Dnia 14.11.2019r. doradca zawodowy p. Ewa Szczepaniak zorganizowała spotkanie z p. Anną Koziarską z Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego z Konina pt. „Planowanie ścieżki edukacyjno – zawodowej oraz kwalifikacje i kompetencje zawodowe kluczem do sukcesu na rynku pracy”. W spotkaniu uczestniczyła młodzież klas pierwszych i klasa trzecia. Celem spotkania było uświadomienie uczniom potrzebę ciągłego uczenia się. Uczniowie poznali różnice pomiędzy kompetencjami zawodowymi a kwalifikacjami zawodowymi, zrozumieli że sukces na rynku można odnieść poprzez podnoszenie swoich kwalifikacji. Pni Anna Koziarska zwróciła uwagę na świadome planowanie ścieżki edukacyjno – zawodowej, młodzież poznała wyznaczanie celów zawodowych metodą SMART.

     • Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego w Piłce Ręcznej Chłopców

     • W piątek 8 listopada w strzałkowskiej hali sportowej odbyły się Zawody Mistrzostw Powiatu Słupeckiego w Piłce Ręcznej Chłopców – Licealiada 2019/2020. Reprezentacja naszej szkoły została Mistrzem Powiatu w Piłce Ręcznej uzyskując awans do finału rejonowego.

      Skład drużyny: Jakub Karpiński, Konrad Kusiak, Tobiasz Ostrowski, Bartosz Ptaszyński, Dominik Wiśniewski, Tobiasz Wyrozumialski, Oskar Zawodny, Adrian Garstka, Rafał Gurgas

      Trener: Maciej Leżała

       

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

     • VII Okolicznościowy Bieg z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

     • Już po raz siódmy odbył się bieg patriotyczny z okazji święta Odzyskania Niepodległości. I tym razem, również nasza szkoła wzięła w nim udział. Uczniowie wraz z nauczycielami – p. Katarzyną Świątek i p. Urszulą Ławniczak pobiegli ze szkoły z biało - czerwoną flagą w ręku na Miejsce Pamięci na Łężcu, aby uczcić ten wyjątkowy dzień. Na miejscu nastąpiła chwila refleksji i modlitwy w obecności Duszpasterza Młodzieży – księdza Macieja Sławińskiego. Symbolicznego zerwania łańcucha (symbolu dawnej granicy), dokonali nauczyciele szkół ze Słupcy i Strzałkowa, a młodzież złożyła znicz pod pomnikiem upamiętniającym 90. rocznicę odzyskania niepodległości. Wszyscy uczestnicy tej patriotycznej inicjatywy otrzymali od Dyrektora MOSiR – Pani Beaty Nadgrodkiewicz dyplomy i statuetki za udział w uroczystości. Zapraszamy do fotorelacji oraz filmu zamieszczonego pod linkiem.

     • Dzień Niepodległości

     • Święto odzyskania Niepodległości przez Polskę uczciła cała społeczność szkolna śpiewając wspólnie „Mazurek Dąbrowskiego” podczas uroczystego apelu przygotowanego przez uczniów klasy I technikum architektury krajobrazu i technikum mechanizacji rolnictwa. Przedstawienie oprócz krótkiej lekcji historii podkreśliło problemy współczesnego młodego pokolenia: brak miłości, brak wzajemnego zrozumienia, przyjaźni i wychowywania, brak szacunku do tradycji i kultury. Młodzi aktorzy swoim apelem zwrócili uwagę, że los Polski leży tylko w naszych rękach - zmieniając siebie i swoje wady zmienimy świat. Refleksja pozostanie na długo w pamięci widzów, którzy nagrodzili pierwszaków gromkimi brawami.

      Apel przygotowały z uczniami wychowawczyni Monika Wolniakowska oraz nauczyciel historii Agnieszka Rogalińska – Andrzejak.