• Październik - miesiącem profilaktyki raka piersi

     • Rak piersi jest chorobą występującą w Polsce i na całym świecie bardzo często i zbiera coraz większe żniwa, tylko świadomość i profilaktyka może uratować wiele istnień. Wczesne wykrycie daje szanse na 100% wyzdrowienie.

      28.10.2019 r. w naszej szkole odbyła się realizacja programu profilaktycznego „Wybierz życie – pierwszy krok”. W klasach pierwszych na zajęciach z wychowawcą i wychowania do życia w rodzinie, Pani pielęgniarka Dorota Kowalska przeprowadziła lekcje teoretyczne z budowy piersi oraz wygłosiła prelekcję dlaczego tak ważna jest profilaktyka raka piersi. W czasie przerw międzylekcyjnych uczniowie mogli nauczyć się praktycznie jak należy wykonywać samobadanie i wykryć zmiany w fantomach piersi. Uczniowie i uczennice na początku podchodzili do nauki badania protezy piersi lekko zawstydzeni, jednak pokonali opory i wykazali się dużym zaangażowaniem.

      Całość akcji „Badajmy się i nie bójmy się dotyku” przygotowała pedagog szkoły Pani Dorota Markuszewska.

     • Szkoła pamięta

     • W ramach akcji „Szkoła pamięta” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej uwrażliwiając młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych i o bohaterach walczących o wolność, uczniowie kl.III TM i TA wraz z opiekunami odwiedzili bezimienne i zapomniane mogiły.

     • Spotkanie z przedstawicielami Policji

     • W środę, 23 października z inicjatywy pedagoga szkolnego p. Doroty Markuszewskiej młodzież z pierwszych klas odbyła spotkanie z przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji w Słupcy - sierż. sztab. p. Joanną Wolińską oraz sierż. sztab. p. Marcinem Dębowskim. Na spotkaniu poruszane były tematy związane z używaniem narkotyków i dopalaczy. Uczniowie mogli dowiedzieć się jaką odpowiedzialność wobec istniejącego prawa mają nieletni.

     • Szkolenie z edukacji prawnej

     • W środę, 23 października 2019 r. uczennice kl. IV TŻ wzięły udział w szkoleniu w ramach ,,Edukacji prawnej” zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Słupcy. W czasie szkolenia mogły poznać przepisy dotyczące zatrudnienia młodocianych, pierwszej pracy, sporządzania testamentu oraz gdzie szukać pomocy w razie agresji i przemocy. Młodzież wyszła ze szkolenia bardzo zadowolona i chętna do wzięcia udziału, jeżeli takie pojawią się możliwości, jeszcze nie jeden raz. Opiekunem była pedagog szkolny p. Dorota Markuszewska.

     • Warsztaty „Blokady komunikacyjne”

     •  

      Umiejętność komunikowania się ma ogromne znaczenie w życiu prywatnym oraz zawodowym każdego człowieka. Sposób nawiązywania kontaktów, prowadzenie rozmów, treść przesyłanych komunikatów, a także to, jak się te komunikaty przyjmuje, w dużym stopniu decyduje o życiowych sukcesach lub porażkach. Co zatem zrobić, aby komunikować się skutecznie, by podczas komunikacji nie powstawały blokady komunikacyjne? Na te pytania i wiele jeszcze innych dała odpowiedź Pani Agnieszka Narożna z Poradni Pedagogiczno – Psychologicznej w Słupcy, prowadząc warsztaty dotyczące blokad komunikacyjnych, które odbyły się 23 października 2019 r. Warsztaty zorganizowane były przez doradcę zawodowego p. Ewę Szczepaniak, a uczestniczyli w nich uczniowie klas: II Technikum Technologii Żywności i II Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki.

     • Do Wojska, MARSZ!

     • Wczoraj – 22.10.2019 r. gościliśmy w naszej szkole mjr Sylwina Donarta - Szefa Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Koninie. Oficer przedstawił zadania Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, opowiedział o kwalifikacji wojskowej i zapoznał nas z zasadami naboru do służby zawodowej oraz Wojsk Obrony Terytorialnej. Spotkania w szkołach ponadpodstawowych to jeden z elementów projektu „Szkolenie strzeleckie młodzieży” realizowanego przez Stowarzyszenie "Z Wiatrem i pod Wiatr". Środki na ten cel pozyskano w ramach Otwartego Konkursu Ofert na realizację zadań publicznych, ogłoszonego przez Ministra Obrony Narodowej. Osobą odpowiedzialną za realizację projektu z ramienia Stowarzyszenia jest instruktor strzelectwa Karol Biadasz.

     • Happening ekologiczny

     • 14 listopada przypada Dzień Czystego Powietrza, dlatego młodzież naszej szkoły wraz z opiekunem Szkolnego Koła LOP – Urszulą Ławniczak, wzięła dział w warsztatach i happeningu ekologicznym. Impreza ta rozgrywała się na placu targowym w Słupcy, a organizatorem tak ważnej akcji był Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Słupcy wraz z Fundacją Ekologiczną ARKA. Więcej informacji na temat tej akcji znajdziecie w poniższym linku. Zapraszamy również do obejrzenia filmu :)

     • Bezpłatne szkolenie ZUS

     • Bezpłatne szkolenie ZUS w siedzibie Powiatowej Straży Pożarnej w Słupcy

      15 listopada 2019 r. o godzinie 10:00

       

      Temat szkolenia: „Zasiłek chorobowy - warunki nabycia prawa do zasiłku, wymagane dokumenty, ustalenie podstawy wymiaru zasiłku”.

       

      Podczas szkolenia wyjaśnimy Państwu, między innymi:

      • jak prawidłowo ustalać wymiar zasiłków,

      • jakie dokumenty należy przedłożyć, aby ubiegać się o zasiłek,

      • kiedy nie przysługuje zasiłek,

      • jaka jest wysokość zasiłku i okres wypłaty zasiłku.

      Zapisy na szkolenia przyjmujemy na adres e-mail: Poznan2-Sekretariat-2@zus.pl

       

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Do jednych z najbardziej uroczystych dni w szkole należy Dzień Edukacji Narodowej, święto szkolnej wspólnoty – uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. 14 października to święto, które upamiętnia założenie przez ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego instytucji zwaną Komisją Edukacji Narodowej. Był to centralny organ władzy oświatowej, zależny tylko od króla i Sejmu, powołany w Rzeczypospolitej Obojga Narodów przez Sejm Rozbiorowy 14 października 1773 r. Komisja Edukacji Narodowej była pierwszą w Polsce i w całej Europie władzą oświatową o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty.

      Z tej okazji, w piątek 11 października w murach naszej szkoły odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klas maturalnych wraz z wychowawcami p. Urszulą Ławniczak i p. Katarzyną Świątek oraz Samorządem Uczniowskim. Tradycyjnie pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do społeczności uczniowskiej składając uroczyste ślubowanie, a pani wicedyrektor Monika Parus – Orchowska wręczyła nagrody nauczycielom za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej oraz pracownikom administracji i obsługi za rzetelnie wykonywaną pracę. W dalszej części uroczystości maturzyści zaprezentowali program artystyczny dedykowany wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.

     • UWAGA !!!

     • Rozpoczęła się rekrutacja uczniów i nauczycieli na kursy/szkolenia w ramach projektu "Akademia kompetencji zawodowych w Powiecie Słupeckim" na rok 2019.

      UCZNIOWIE:

      1. KURS OBSŁUGI WÓZKA WIDŁOWEGO

      2. KURS BARMAŃSKI

      3. KURS KELNERSKI

      4. KURS AGROTRONIKA

       

      NAUCZYCIELE:

      1. KURS KOSZTORYSOWANIA

      2. KURS BARMAŃSKI I STOPNIA

      3. KURS BARISTY

      4. KURS AGROTRONIKA

      5. KURS ZARZĄDZANIA TERENAMI ZIELENI

       

      Dokumenty rekrutacyjne można pobrać od specjalisty ds.rozwoju kariery p. Ewy Szczepaniak lub ze strony CKZiU w Strzałkowie w zakładce AKADEMIA KOMPETENCJI.

      Wypełnione dokumenty należy złożyć u p. Ewy Szczepaniak w celu dalszej rekrutacji.