• Szczepienia uczniów w wieku 12 - 18 lat

     • Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

      Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

      Poniżej znajduje się komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne. 

      Szczepienia uczniów w wieku 12 - 18 lat - materiały informacyjne.

     • Zbiórka dla Schroniska Bezdomnych Kobiet w Łodzi.

     • Uwaga! Nasza szkoła przyłącza się do zbiórki dla Schroniska dla kobiet w Łodzi. Zbieramy pościel, ręczniki i środki czystości. Pościel i ręczniki mogą być używane.

      Akcja trwa od dziś do końca kwietnia.

      Dary można przynosić do szkoły do sekretariatu w godz. 8.00-15.00!

     • Projektowanie terenów zieleni to nie tylko dobór roślin i architektury ogrodowej

     • Nieodłącznym elementem każdego obiektu zieleni w obecnych czasach są systemy nawadniania roślin. W miniony weekend (5 i 6 marca b.r.) klasa II technikum architektury krajobrazu odbyła profesjonalne szkolenie z automatycznych systemów nawadniania terenów zieleni. Pierwszy dzień szkolenia był teoretyczny - uczniowie poznali zasady doboru systemów do panujących warunków klimatycznych, glebowych, rodzaju terenu zieleni. Nauczyli się obliczać straty ciśnienia na poszczególnych sekcjach co jest niezbędne przy doborze odpowiedniego materiały do instalacji nawadniającej. Drugi dzień to przede wszystkim praktyka: wybór systemu i samodzielne wykonanie projektu nawadniania na podkładzie planu ogrodu. W czasie szkolenia uczniowie przekonali się, że nowoczesne systemy nawadniające to nie tylko troska o rośliny, ale również oszczędność wody oraz więcej czasu na odpoczynek w ogrodzie.

      Kurs odbył się w ramach Akademii Kompetencji Zawodowych w Powiecie Słupeckim, a prowadzony był przez przedstawicieli firmy TORO, którzy zajmują się szkoleniem, projektowaniem i dystrybucją wszystkich materiałów potrzebnych przy budowie nawadniania.

      (M. Wolniakowska)

     • Akredytacja w programie ERASMUS+ w edycji 2020 na lata 2021 - 2027

     • Nasza szkoła otrzymała akredytację w programie ERASMUS+ w edycji 2020 na lata od 2021 do 2027 w sektorze Kształcenia i szkolenia zawodowego. Dzięki temu będziemy mogli korzystać z uproszczonej formy wnioskowania o dofinansowanie projektów w ramach akcji 1 w latach 2021 – 2027, wówczas szkoła będzie regularnie otrzymywać środki finansowe na działania związane z wyjazdami zagranicznymi bez konieczności corocznego udziału w konkursach wniosków. 

      Akredytacja to nowość w programie Erasmus, aby ją uzyskać należało wypełnić dokumenty konkursowe i opisać szczegółowo jakie działania planuje wdrożyć szkoła by zapewnić wysoką jakość realizowanych staży i kursów. Akredytacja może być zatem utożsamiana z uzyskaniem biletu wstępu do programu lub rodzajem stałego członkostwa w programie.  

      Zagraniczne staże pozwalają naszym uczniom nabywać nowych umiejętności praktycznych, ale również udoskonalają kompetencje językowe i są szansą na poznanie kultury innych państw. 

       

     • „Efektywna komunikacja i współpraca w zespole” – spotkanie on-line z przedstawicielem PWSZ z Konina

     • Dnia 10.02.2021r. doradca zawodowy p. Ewa Szczepaniak zorganizowała spotkanie on-line dla uczniów klas drugich pt. „Efektywna komunikacja i współpraca w zespole”. Podczas spotkania młodzież poznała cel  porozumiewania się, interpretację słowa komunikacja. Uczniowie aktywnie wykonywali ćwiczenie dotyczące komunikacji, poznali zasady efektywnego komunikowania się. Mieli możliwość wykonania testu na percepcję oraz obejrzeli krótki filmik pt. „W grupie siła”. Spotkanie poprowadziła Pani Monika Dzikowska, której bardzo serdecznie dziękujemy.

     • Dlaczego warto się zaszczepić przeciwko Covid - 19?

     • 1. Bo uchronisz siebie przed niebezpieczeństwem!

      2. Bo uratujesz komuś życie!

      3. Bo możesz!

      4. Bo pomożesz zwalczyć pandemię na świecie!

      5. Bo zyskasz spokój!

      6. Bo szczepionki są bezpieczne!

      7. Bo szybciej wrócimy do normalności!

     • Uwaga Maturzyści!!!

     • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie zaprasza na cykl webinariów umożliwiających zapoznanie się z oferowanymi kierunkami i specjalnościami oraz zasadami rekrutacji na studia.

      Pierwsze spotkanie „Dlaczego warto studiować w PWSZ w Koninie?" odbędzie się 13 stycznia o godz. 13:00 na platformie MS Teams.

      Link do wydarzenia: tutaj.

      Informacje o przygotowanych spotkaniach online: tutaj.

     • KOMUNIKAT

     • Nastąpiła zmiana gabinetu stomatologicznego, który świadczy opiekę stomatologiczną dla uczniów naszej szkoły.

       

      Opieka stomatologiczna nad uczniami będzie realizowana przez Przychodnię Specjalistyczną STOMED przy ulicy Kolejowej 25a w Golinie

      Świadczenia będą wykonywane w Szkolnym Gabinecie Stomatologicznym w Golinie przy ulicy Kopernika 12

      Godziny przyjęć:

      poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek  godz.: 12:00-13:00

       

      Szczegóły w zakładce STREFA UCZNIA / OPIEKA STOMATOLOGICZNA